مهدی خلجی همسر مرجان شیخ کیست ؟ بیوگرافی مهدی خلجی مهدی خلجی همسر مرجان شیخ الاسلامی آل آقا متهم به اختلاس میلیاردی در پرونده پتروشیمی می باشد. وی متولد ۳۱ شهریور ۱۳۵۲ در شهر قم ساکن واشنگتن

مهدی خلجی همسر مرجان شیخ الاسلامی آل آقا متهم به اختلاس میلیاردی در پرونده پتروشیمی می باشد. وی متولد ۳۱ شهریور ۱۳۵۲ در شهر قم ساکن واشنگتن. محمدمهدی خلجی، هم از خانواده روحانی است و هم در حوزه علمیه تحصیل کرده است.وی روزنامه‌نگار، نویسنده، مترجم و تحلیل‌گر سیاسی ایرانی است.
وی در سایت رسمی خود از ارائه هرگونه اطلاعات زندگینامه‌ای مبسوط، اعم از سن و تحصیلات و فعالیت‌ها، خودداری کرده و تأکید نموده است: «اطمینان دارم هرچه در این باره بنویسم، چیزی را آشکار نخواهد کرد. اگر آشکار شدن، به معنای فاش کردن واقعیت و گفتن حقیقت باشد، همه ما ناتوانیم. هنگامی که درباره خود می‌نویسیم، کلمات، خود به تنهایی، برای پوشاندن آن واقعیت اصیل بسنده‌اند. ما با کلمات، آشکار می‌شویم و در همان پنهان می‌مانیم.» پدرش فردی انقلابی و مرتبط با منتظری بود و به گفته خلجی «در جریان انقلاب‌ بارها آیت‌الله منتظری را دیده و به خانه او رفته بودم و در دیدارهای خصوصی او حضور داشتم. سال‌های پس از آن نیز این ارتباط ادامه داشت. سال‌هایی که در حوزه علمیه قم درس می‌خواندم، پس از پایان دوره سطح، دو سال به درس خارج فقه او رفتم. آخرین باری که با او سخن گفتم، زمانی بود که از حبس خانگی به درآمده بود. تلفن کردم و حالش را پرسیدم.»
خلجی دانش‌آموخته حوزه علمیه تا دوره خارج بوده است. وی مدت‌ها شاگرد منتظری بوده است. خلجی پس از خروج از کشور به همکاری با رادیو فردا پرداخت. وی به عنوان پژوهشگر اسلامی با رادیو فردا و نیز بی‌بی‌سی رابطه داشته و دارد.
مهدی خلجی در حین مذاکرات هسته‌ای به زبان انگلیسی استدلال میکرد که آیهء قرآنی «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه» که بر یونیفورم سپاه نوشته شده٬ داشتن سلاح اتمی را واجب میکند و فتوای رهبر ج. ا در منع سلاح‌های کشتار جمعی یا تقیه یا فاقد مشروعیت است.
‏مهدی خلجی٬ پس از رسیدن به توافق هسته‌ای٬ در مقاله‌ مشترکی در نیویورک‌ تایمز٬ استدلال کرد که «ایران» فارغ از اینکه تحت حکومت صفوی٬ پهلوی یا جمهوری‌اسلامی باشد؛ «ماهیت‌»ش همواره امپراتوری و انگیزه‌اش هژمونیک و کشورگشایی بوده و هست و آن را با آلمان نازی مقایسه کرد.
‏مهدی خلجی٬ پس از بکار آمدن دولت ترامپ در آمریکا و خروج او از برجام و بازگرداندن بالاترین سطح تحریم‌های اقتصادی – یا به قول خودشان «سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ بشر» علیه ایران – استدلال کرد که تحریم اقتصادی «کافی»نیست و دولت آمریکا باید از ساز و کارهای «دیگر» نیز استفاده کند.
خلجی با گروه رسانه‌ای سازمان یافته از سوی هلند برای مقابله با مبانی فکری نظام همکاری نزدیک داشته است.
خلجی پیش از اینکه به بی‌بی‌سی و سپس رادیو فردا بپیوندد در روزنامه انتخاب مدیر بخش اندیشه بود. وی هم اکنون در مؤسسه ضدایرانی واشنگتن فعالیت می‌کند. خلجی با مراکز پژوهشی ضد ایرانی دیگری در واشنگتن رابطه نزدیک دارد.
خلجی و همسرش مرجان شیخ الاسلامی که اینک از متهمان اصلی اختلاس در پرونده پتروشیمی است چندسالی است که در خانه ۲.۵ میلیون دلاری در واشنگتن زندگی می کنند!

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

 

مرتبط  آیا ید ویروس کرونا را از بین می برد ؟

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید