چینی ها همه چیز را می دانند و همه چیز زیر سر آنهاست پشت پرده ترجیح پیونگ یانگ برای انتخاب تزار ها به جای فیل ها چیست؟

همه چیز زیر سر چشم بادامی هاست!

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

دقیقا اردیبهشت ماه سال گذشته بود که ترامپ از توافق هسته ای با تهران خارج شد با این فرض که او توافق بهتری از اوباما با تهران خواهد داشت. ترامپ برای نشان دادن قدرت مذاکره ای خود دست به ظاهر دوستی به سمت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دراز کرد. پمپئو با یک هیات سیاسی، نظامی و امنیتی به کره شمالی رفت برای انجام مذاکرات خلع سلاح هسته ای. مذاکراتی که تعجب رهبران جهان و حتی خود آمریکایی ها را برانگیخت! اما ترامپ ترجیح داد بار دیگر در راستای یکجانبه گرایی تنها به وسیله وزیر خارجه خود این مذاکرات مهم را به سرانجام برساند. آنهم در عرض ۲۴ ساعت! توافقی که چند روز دوام آورد!

اما همه اینها ظاهرا بی نتیجه مانده است. چراکه کیم جونگ اون روز گذشته با سفر به سرزمین تزار ها رسما اعلام کرد که شرق را انتخاب کرده است.

رهبر کره شمالی در آستانه دیدار با پوتین مذاکره کننده ارشد خود با آمریکا را عزل کرد،این در حالی بود که قبل تر به واشنگتن پیام داده بود مبنی بر اینکه به جای پمپئو نادان به مذاکرات، فرد پخته تری را مسول مذاکرات اعلام کنید. اما وزیر خارجه آمریکا نیز در پاسخ به رهبر کره شمالی گفت که او به عنوان نماینده تام الاختیار آمریکا به قوت خود باقی می ماند.

مرتبط  ماجرای بازداشت شهردار رودهن چیست ؟

امروز رهبر کره شمالی اعلام کرد: وضیعیت در کره شمالی و در منطقه در حال حاضر به بن بست و به نقطه ای بحرانی رسیده است. رهبر کره شمالی تاکید کرد که وضعیت منطقه در این نقطه بحرانی ممکن است به وضعیت پیشین بازگردد؛ چرا که آمریکا در نشست دوم با کره شمالی رویکردی یکجانبه گرایانه با سوء نیت اتخاذ کرده بود.

همچنین رئیس جمهور روسیه ، رهبر کره شمالی را فردی روشن و باز خواند و اظهار داشت: روند خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره باید به تدریج و دقت، بدون بازگشت به نمونه های پیشین آمریکا صورت گیرد، اگر به تدریج حرکت کنیم و تمامی طرفین درگیر در مناقشه کره به منافع یکدیگر احترام بگذارند می توانیم به هدفی که در سر داریم دست پیدا کنیم در غیر اینصورت یک قدم به جلو و دو قدم به عقب خواهیم برداشت. گفتنی است، پوتین در ابتدای دیدار خود با رهبر کره شمالی از تلاش های رهبر کره برای عادی سازی روابط با واشنگتن استقبال کرد.

رهبر کره شمالی نیز خطاب به پوتین گفت: امیدوارم این دیدار منجر به توسعه و تحکیم روابط دو کشور که ریشه های عمیقی دارد، شود.

مرتبط  شرط بازگشت ایران به برجام + فیلم

این در حالی بود که دیدار سران روسیه و کره شمالی بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و بنابراین خروجی خاصی از دیدار آنها نصیب خبرگزاری ها نشده است. تقریبا کسی نمی داند که میان این دو رهبر چه گذشته است؟ اما از شواهد امر و اظهارات دو طرف بر می آید که رهبر کره شمالی از آمریکایی ها نا امید است و به چشم بادامی ها متحد دیرین خود پناه برده است. چینی ها نیز در پاسخ متحد قدیمی خود را در آغوش تزارها پناه دادند! و اینبار باز هم چین مقابل آمریکا پرچم را بالا برده است! با این تفصیل که کمربند شرق به برکت وجود ترامپ محکم تر از گذشته می شود.

 کسی چه می داند؟ شاید کره شمالی حیات خلوت هسته ای چین باقی بماند! چرا که چینی ها تنها یک گام را برای ابر قدرت بودن باید بردارند! در همین راستا درست به فاصله چند ساعت پس از پایان دیدار پوتین و کیم جونگ اون، روسای جمهوری چین و روسیه دومین مجمع همکاری بین المللی طرح “کمربند و جاده” در پکن افتتاح کردند. پروژه ای که اکنون ۱۱۵ کشور در آن حضور دارند.

همه چیز زیر سر چینی هاستتتت.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید