قیمت طلا امروز ۹۸ نرخ امروز طلا چهارشنبه 98

آخرین قیمت طلا امروز  چهارشنبه ۸ خرداد ۹۸

قیمت طلا امروز
قیمت سکه و نیم سکه و ربع سکه در ۸ خرداد ۹۸
سکه با قیمت ۴ میلیون  ۶۱۴ هزار تومان در بازار داد و ستد می شود.
قیمت سکه

چرا طلای سفید به مرور زرد می شود؟

اکثر طلاهای سفید، با استفاده از فلز رودیوم روکش شده اند. اگر می بینید که طلای سفید شما کاملا سفید است، به احتمال زیاد در آن از روکش رودیوم استفاده شده است. با این حال، روکش رودیوم پس از مدتی از بین می رود و قسمت زرد رنگ جواهر شما نمایان می شود. اگر کمتر از جواهر خود استفاده کنید، روکش رودیوم آن دیرتر از بین می رود.

 

چگونه طلای سفید را سفید نگه داریم؟

بهترین روش آن است که طلای سفید را هر از چند گاهی مجددا روکش کنیم. در این روش، جواهر ساز مجددا طلای سفید را با رودیوم آبکاری می کند. یک دلیل دیگر هم برای آبکاری مجدد طلای سفید وجود دارد. بعضی از طلاهای سفید از نیکل تشکیل شده اند. اگر به نیکل حساسیت دارید، باید به محض از بین رفتن روکش قبلی، آن را مجددا روکش کنید.

 

خواص آبکاری طلا

فرایند آبکاری معمولاً با فلزات گرانبها چون طلا و نقره ‌و کروم جهت افزایش زیبایی و افزایش مقاومت در برابر خوردگی انجام می شود  همچنین ایجاد روکشی بسیار مناسب (در حدود میکرومتر) . این خواص می‌تواند رسانایی الکتریکی و جلوگیری از خوردگی باشد.  همچنین فعل و انفعال های فلز با محیط اطراف باعث پوسیدگی می شود که آبکاری از آن جلو گیری می کند.

آبکاری باعث مقاومت فلز طلا و کم کردن خوردگی فلز و همینطور جلو گیری از پوسیدگی آن می شود ولی این امر ها بیشتر در آبکاری صنعتی کاربرد دارد و آبکاری فقط برای زیبایی محصول می باشد.

درست است مقاومت طلا را هم بیشتر می کند ولی این افزایش مقاومت هیچ تاثیری ندارد زیرا شما هیچ وقت نمی خواهید با این فلز سنگ کاری یا کار های صنعتی انجام دهید پس در اصل طلا یک فلزه زینتی است. و برای همین امر استفاده می شود.

اسید هایی که مورد استفاده قرار می گیرند می توان از  اسیدبوریک – اسیدسولفوریک – اسید نیتریک- اسید کلریدریک نام برد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید