فیلمی از‌ اولین پرواز بمب‌افکن جدید روسیه ویدئو وزارت دفاع روسیه از‌ اولین پرواز بمب‌افکن «توپولوف Tu-22M3M»

فیلمی از‌ اولین پرواز بمب‌افکن جدید روسیه

ویدئو وزارت دفاع روسیه از‌ اولین پرواز بمب‌افکن «توپولوف Tu-22M3M»

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

توپولوف تو-۲۲ام (به روسی: Туполев Ту-۲۲М)، نامگذاری ناتو :(بک فایر: Back fire) یک بمب افکن استراتژیک، مافوق صوت، دوربرد، بال متحرک روسی که توسط شرکت هوانوردی توپولوف طراحی و ساخته شد و مجهز به ۲ موتور توربوفن کوزنتسف NK-25 است. در دورانجنگ سرد، توپولوف (Tu-22M) علاوه بر اینکه نقش یک بمب افکن استراتژیک، سوپرسونیک، دوربرد را برای نیروی هوایی شوروی داشت، برای نیروی دریایی شوروی نقش یک ضد حمل و نقل دریایی دوربرد را داشت.

در شهر قازان روسیه مراسم رونمایی از بمب افکن دور پرواز راکت انداز روسی توپولف۲۲ ام ۳ ام در صحن کارخانه هواپیما سازی گوربونوف برگزار شد.

مرتبط  بیوگرافی کامل جو بایدن و همسرش + عکس

به گزارش اسپوتنیک، اولین مدل تجربی هواپیمای توپولف۲۲ ام ۳ ام در چارچوب برنامه بزرگ مدرنیزه کردن هواپیما های استرانژیک دور پرواز انجام می شود که شرکت توپولف در حال اجرای آن است.
یوری سلیوسار، رئیس شرکت متحده هواپیما سازی روسیه در مراسم رونمایی گفت بمب افکن مدرنیزه شده توپولف۲۲ ام ۳ ام از سال ۲۰۲۱ به نیروی هوایی روسیه تحویل داده خواهد شد.
پیشتر اعلام شده بود بمب افکن جدید با موشک های جدید ایکس ۳۲ مجهز می شود و برد پروازش تقریبا ۱۰۰۰ کیلومتر و سرعت آن ۵۰۰۰ کیلومتر در ساعت است.

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید