چگونه از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کنیم؟ + فیلم آیا با داشتن زگیل تناسلی می توان باردار شد؟

چگونه از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کنیم

آیا با ابتلا به زگیل تناسلی می توان باردار شد؟

ویروس اچ‌پی‌وی شایع‌ترین عفونتی است که از طریق ارتباط جنسی منتقل می‌شود و زنان و مردان را در سنین باروری مبتلا می‌کند. بیشتر از ۱۰۰ نوع یا سویه از این ویروس وجود دارد که می‌توانند علائم بسیار متفاوتی ایجاد کنند.

بیشتر سویه‌های ویروس HPV، زگیل‌هایی در ناحیۀ واژن و دهانۀ رحم ایجاد می‌کنند. اغلب این زگیل‌ها کوچک‌تر از آن هستند که دیده شوند و عموماً بی‌ضرر هستند اما چند سویه از این ویروس نگران‌کننده‌تر هستند، زیرا واقعاً می‌توانند به سلول‌های دهانۀ رحم آسیب برسانند و آنها را سرطانی کنند.

وجود ویروس پاپیلومای انسانی که منجر به زگیل تناسلی می‌شود، به خودی خود نباید تأثیری در توانایی شما برای باردار شدن بگذارد.

اما در صورت داشتن زگیل تناسلی لازم است در مورد زمان درمان آن اطلاعاتی داشته باشید که در این ویدیو، خانم رویا موسوی‌فرد در این باره برای شما صحبت خواهد کرد.

اگر در طول بارداری‌تان زگیل‌ تناسلی فعال داشته باشید، احتمال بسیار کمی نیز وجود دارد که نوزاد در حین عبور از مجرای زایمان در یک زایمان طبیعی با ویروس تماس پیدا کند و در حنجره و تارهای صوتی‌اش دچار زگیل شود. پس در صورت داشتن زگیل تناسلی لازم است پزشک شما از این موضوع اطلاع کامل داشته باشد تا در صورت نیاز، زایمان شما به صورت سزارین انجام شود.

 

 

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید