بهترین مکان‌های تفریحی کودکان در تهران مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران کجاست؟

بهترین مکان‌های تفریحی کودکان در تهران

_باغ کتاب، فرصتی برای علم و تجربه
باغ کتاب بزرگ‌ترین مجموعه‌ی کتاب و سرگرمی کشور و به عبارتی یکی از بزرگترین کتاب فروشی‌ها در جهان به شمار می‌آید. این ساختمان دارای دو بخش است که در هر قسمت می‌توانید سرگرمی محبوب و خاصی را پیدا کنید.

_باشگاه رباتیک
کودکان امروز بخش مهمی از تفریح و سرگرمی را در دل تکنولوژی جست و جو می‌کنند. باشگاه رباتیک باغ کتاب پذیرای کودکانی است که به ساخت ربات و نوآوری در ساخت ابزار‌های تکنولوژی علاقه دارند.

_سرزمین فکر بازیا
این مجموعه بر اساس هوش هشت‌گانه گاردنر طراحی شده است. فکربازیا فضایی در بلوک A است که کودکان در آن بازی‌های خاص و هدف‌مندی را تجربه می‌کنند. حضور در این شهربازی کوچک صرفا برای تفریح نیست. کودکان در طول بازی با معما‌های ساده‌ای روبه رو هستند که میزان خلاقیت و یادگیری آن‌ها را افزایش می‌دهد. علاوه بر آن می‌تواند کودک را به خود باوری در انجام کار‌ها برساند. مجموعه فکر بازیا دارای ۲۴ بازی متفاوت است که هرکدام از آن‌ها بر اساس جهت دهی به استعداد‌های کودکان برنامه ریزی شده است.

_باغ علم کودک
این مجموعه برای کودکان ۶ تا ۱۳ سال طراحی شده و شامل بازی‌های مختلفی با زمینه‌های بدن، شهر، خانه، کره زمین و فضا است. باغ علم کودک در بلوک C قرار دارد و یکی از جذابیت‌های آن، طراحی چهره کودک توسط ربات نقاش است.

_کافه کودک
این فضا کافه‌ای است که می‌توانید همراه کودکتان از خوراکی‌های آن امتحان کنید. اما یادتان باشد که صاحب اصلی آن، فرزندانتان هستند. منوی کافه کودک کاملا سازگار با تغذیه کودکان است و آسیب‌های تغذیه‌ای در آن کاملا در نظر گرفته شده است.

_پارک ژوراسیک، بازمانده‌هایی از دایناسور‌ها
پارک ژوراسیک یا بوستان دایناسور‌های متحرک جایی است که کودکتان می‌تواند با گونه‌های مختلفی از این موجودات عظیم الجثه آشنا شود. در این پارک همه‌ی اطلاعات از جمله نام علمی هر گونه، شرایط زیستی لازم، تغذیه و… به بازدیدکنندگان ارائه شده است. تعدادی از این گونه‌های به نمایش درآمده می‌توانند پلک بزنند و دست و پای خود را به حرکت درآورند. پارک ژوراسیک تهران در منطقه‌ی سعادت آباد قرار گرفته

_سرزمین لی لی پوت، تجربه‌ی آرزو‌های شغلی

سرزمین لی لی پوت شهری کوچک در دل پایتخت است که کودکان شما می‌توانند مشاغل مختلف را در آن تجربه کنند.
غرفه آتشنشانی، غرفه پزشکی، غرفه آشپزی و شیرینی پزی، غرفه مهندسی و نجاری و غرفه فروشگاه بخشی از مشاغل موجود در این دنیای رنگی کوچک است. این مرکز در شرق تهران است و کودک شما می‌تواند در یکی از چهار سانس دو ساعت و سی دقیقه‌ای آن به بازی و تجربه بپردازد.

_هیومن پارک، سفر به درون بدن
سفر به هیومن پارک سفری علمی و مهیج است. جایی که می‌توانید در آن با کبد و کلیه و دندان‌ها عکس سلفی بگیرید و از اتفاقاتی که در بدنتان می‌افتد آگاه شوید.

این پارک برای همه سنین مناسب است. کودکان و نوجوانان در این پارک از اطلاعات مفیدی درباره نحوه‌ی غذا خوردن برای جلوگیری از رسیدن آسیب به بدن مطلع می‌شوند و دیدار نزدیکی با اعضای داخلی بدن دارند. این سفر می‌تواند سفری هیجان انگیز برای آن‌ها باشد. این مجموعه در منطقه دارآباد راه اندازی شده و اندام‌های حیاتی با ابعاد بزرگ را به نمایش درآورده است.

_سرزمین عجایب، قدیمی دوست داشتنی
شاید مساحت این شهربازی چندان زیاد نباشد، اما پس از گذشت سال‌ها هنوز یکی از پرطرفدارترین مراکز سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان است.

_شهر بازی بیلینو، شهرسازی به سبک کودکانه
شهربازی عمرانی یکی از فضا‌های بازی است که می‌توان گفت مشابه آن در دنیاکمتر دیده شده است. بیلینو اولین پارک عمرانی ایران است که با وسایل راه سازی، عمرانی و ماشین آلات در مقیاس کوچک توانسته به یکی از شهربازی‌های متفاوت و موفق ایران تبدیل شود.
هدف از ایجاد این مجموعه علاوه بر بازی و سرگرمی، تلاش برای تجربه و یادگیری کودکان و نوجوانان است.
شهربازی بیلینو در پارک نهج البلاغه است.

_پارک بازیافت، دیداری از جنس آموزش
در این پارک کودکان متوجه می‌شوند که بسیاری از دورریختنی‌ها برگشت پذیر هستند و فرهنگ صحیح جدا کردن زباله را آموزش خواهند دید. پارک بازیافت یکی از مهم‌ترین بوستان‌های محله علی آباد تهران است.

علاوه بر مکان‌های تفریحی که در بالا معرفی شد، در سال‌های اخیر خانه‌های کودک بسیاری در بیشتر مناطق تهران افتتاح شده که شما می‌توانید در ساعت‌هایی از روز فرزندتان را به این خانه‌های بازی بسپارید.
انجام بازی‌های متفاوت در این مراکز می‌تواند در رشد فردی و خلاقیت فرزندانتان موثر باشد.

فراموش نکنید که کودکان شاد می‌توانند آینده‌ای زیبا و موفق بسازند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید