روش نگهداری گلدان حسن یوسف در خانه + فیلم شرایط نگهداری گلدان حسن یوسف در خانه چیست؟

روش نگهداری حسن یوسف در خانه

کاشت و نگهداری حسن یوسف در منزل

گلدان حسن یوسف، شرایط نگهداری حسن یوسف آسان است. حسن یوسف گیاه بسیار ظریف و زیبایی است و با کمی توجه در نیازهای حسن یوسف می توانید حسن یوسف سالمی داشته باشید.

(گل حُسن یوسف) این گل را می‌توان در گروه گیاهان آپارتمانی که دارای برگ‌های رنگی می‌باشند قرار داد. این گیاه دارای صد و پنجاه گونه است.  ارتفاع این گل زیبا به بیش از ۶۵ سانتی‌متر و پرورش و گسترش آن نیز به بیش از ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد. جزو گیاهانی است که می توان آن را در مکان های مختلف مانند، خانه، دفتر کار و… نگهداری کرد. این گل با ظاهر زیبا و رنگهای متنوعی که دارد جلوه زیبایی به محیط می دهد. برای اینکه به خوبی از حسن یوسف نگهداری کنیم باید روش نگهداری از حسن یوسف را بلد باشیم.

شرایط نگهداری گل حسن یوسف در خانه

عواملی مثل نور، دمای محیط، آبیاری، رطوبت هوا، خاک، سایز گلدان، هرس به موقع گیاه و… در رشد بهینه گیاهان آپارتمانی تاثیر فراوانی دارند و حسن یوسف هم از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه شرایط ایده آل برای رشد و نمو گیاه حسن یوسف را برای شما بازگو می کنیم.

تاثیر نور در رشد حسن یوسف

حسن یوسف نیاز نوری فراوانی دارد و جزو گیاهان نورپسند به شمار می رود، بنابراین باید گلدان حسن یوسف را در جایی قرار بدهید که نور کافی به آن برسد. البته باید دقت داشته باشید که این گیاه به نور مستقیم نیاز ندارد.

نکته: وقتی که مدتی با گیاه حسن یوسف زندگی کنید متوجه می شوید که زاویه تابش نور خورشید بر روی میزان شفافیت رنگ برگ های آن تاثیر دارد و باعث تغییر آن می شود.

دمای مناسب برای حسن یوسف

این گیاه در دمای معمولی اتاق (یعنی دمای حدود ۲۵ درجه) رشد خوبی خواهد داشت ولی اگر دما تا ۲۸ یا ۲۹ هم افزایش پیدا کند میزان رشد آن کم نمی شود.

آب کافی برای حسن یوسف

نیاز آبی حسن یوسف زیاد است؛ به طوری که خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد.

نکته: اگر املاح آب زیاد باشد گیاه نمی تواند آب را به خوبی جذب کند، پس ترجیحا سعی کنید از آب کتری که خنک شده است برای آبیاری استفاده کنید.

خاک مناسب حسن یوسف

برای رشد مناسب ریشه حسن یوسف باید از خاک سبک استفاده کنید. البته این خاک نباید به قدری سبک باشد که قادر به نگه داشتن گیاه نباشد.

ترکیب ایده آل برای نگهداری حسن یوسف مخلوطی از خاک باغچه و پیت ماس به نسبت برابر است. علاوه بر آن می توانید از مقداری خاک برگ به عنوان کود استفاده کنید.

رطوبت محیطی حسن یوسف

برای رفع کمبود رطوبت محیطی کافیست هر ۳ الی ۴ روز یکبار روی برگها آبپاشی کنید.

نکته: آبپاشی روی برگ های حسن یوسف باید زمانی انجام بگیرد که آفتاب به برگ های او نمی تابد چون این مساله باعث سوختگی سطح برگها می شود.

سایز گلدان حسن یوسف

رشد گیاه حسن یوسف خیلی زیاد است و به همین دلیل ساقه و برگ های پایین آن به مرور خشبی و سخت می­ شود. برای جلوگیری از این اتفاق در زمان نگهداری حسن یوسف، بهتر است که گیاه خود را هرس کنید و هر وقت اندازه آن به اندازه کافی بزرگ شد (تقریباً سالی یک مرتبه) گلدان آن را عوض کنید.

هرس حسن یوسف

گلهای گیاه حسن یوسف بر خلاف برگ هایش زیبایی چشم نوازی ندارند. برای همین بهتر است به محض مشاهده غنچه ها، به منظور نگهداری حسن یوسف به نحو احسن آنها را هرس کنید. این کار باعث رشد بهتر و سریعتر برگهای گیاه شما می شود.

حالا با خیال راحت می توانید یک حسن یوسف زیبا خریداری کنید و از آن نگهداری کنید و هر روز از دیدنش لذت ببرید.

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید