ماجرای افشاگری رکن آبادی درباره فاجعه منا در تلویزیون چیست؟ + فیلم افشاگری برادر شهید رکن آبادی پیرامون فاجعه منا در برنامه جهان آرا

ماجرای افشاگری رکن آبادی درباره فاجعه منا در تلویزیون چیست؟

افشاگری برادر شهید رکن آبادی پیرامون فاجعه منا در برنامه جهان آرا

مرتضی‌رکن‌آبادی، برادر غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در حادثه منا جان باخت، دیشب در شبکه افق اعلام کرد که ایران مسئولیت فاجعه منا در سال ۱۳۹۴ را به صورت مکتوب برعهده گرفته است
در این حادثه بیش از ۲۰۰۰ نفر کشته شدند !!!

مرتضی رکن آبادی:
▫️مسوولان ما برای اینکه راه حج باز بشود سال گذشته در عربستان امضا دادند و پذیرفتند که مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بودند!

در راستای همین خبر آقای قاضی عسگر نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج و زیارت، نسبت به این ادعا واکنش نشان دادند.

نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج و زیارت:
▫️این یک دروغ مسلم است؛ نه نظام و نه مسؤولان نظام هرگز حاضر نیستند عزت‌شان را با هیچ‌ چیزی معاوضه کنند؛در این چند سال حج بحمدالله با عزت انجام شده است، دقیقا ضد آن چیزی که ایشان (رکن‌آبادی) اظهار کرده‌اند.

▫️در تفاهم‌نامه‌ حج ایران و عربستان دقیقا ذکر شده است که مساله منا باید روشن شود و حقوق شهدا باید داده شود، آن‌ها (عربستان) هم آن را امضا کرده‌اند. ایشان (مرتضی رکن‌آبادی) در این‌باره فقط ادعا کرده و هیچ‌گونه مدرک معتبری در اختیار ندارد.

▫️با توجه به این‌که ایشان (مرتضی رکن‌آبادی) مسؤولان نظام را متهم کرده به نظر می‌رسد شبکه افق باید پاسخگو باشد که چطور چنین اتهامی منتشر می‌شود اما نظر مسؤولان نظام پرسیده نمی‌شود؟

▫️ایشان متاسفانه در این مدت حرف‌های ضعیف زیاد زده است، لیکن مسؤولان محترم رسانه باید مراقب باشند با این حرف‌های بی‌اساس عزت کشور را خدشه‌دار نکنند.

▫️تفاهم‌نامه‌ امضاشده در اختیار ما است و قطعا این حرف نادرست است. تفاهم‌نامه حج که بین ایران و عربستان امضا شده کاملا فکرشده امضا شده و ادعای مطرح‌شده درباره آن درست نیست.

▫️عربستان هیچ پیش‌شرطی در مذاکرات نگذاشته بود، نه تنها راجع به منا بلکه درباره سایر موارد. در آن تفاهم‌نامه هر آن‌چه نظر جمهوری اسلامی ایران بود، قید شده است.

▫️همگان بدانند قطعا ایران مقصر نبوده چرا که آن خیابان اصلا مسیر حرکت زائران ایرانی نبوده و اطمینان داشته باشید هیچ تقصیری متوجه زائران ایرانی نبوده است.

▫️گفتنی است؛ «مرتضی رکن‌آبادی» برادر دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزء جان‌باختگان فاجعه منا بود، در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد اسناد و منابع موثقی دارد که نشان می‌دهد ایران برای باز شدن راه حج، توافق‌نامه‌ای را امضا کرده که در آن پذیرفته مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بوده‌اند.

توضیح شبکه افق در باره برنامه دیشب جهان آرا

شبکه افق به توییت امروز حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری پاسخ داد و نوشت:
▫️اولا طبق اعلام خبرگزاری رسمی ایرنا مراد آقای رکن آبادی دولت و وزارت خارجه نبوده است.

▫️ثانیا میزبان، مطابق با پروتکل‌های مرسوم رسانه‌های حرفه‌ای دنیا، به دفعات در برنامه دیشب جهان آرا نسبت به ادعای میهمان مناقشه کرده و در پایان برنامه هم صراحتا اعلام کرد که این نظر شخصی میهمان است و شبکه افق آماده میزبانی از طرف‌های دیگر هم بوده و امکانش را فراهم خواهد کرد.

منبع: خبر آنلاین

برای دیدن سایر ویدئو های جنجالی اینجا را کلیک کنید.

یک نظر

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید