متهم ردیف اول سالار آقا خانی چگونه فرار کرد؟ ماجرای فرار سالارآقاخانی متهم ردیف اول متهم پرونده ارزی چیست؟

متهم ردیف اول سالار آقا خانی چگونه فرار کرد؟

🔸چرا متهم ردیف اول متهم پرونده ارزی نه ممنوع المعامله بود،نه ممنوع الخروج؟!

سالار آقاخانی متهم ردیف اول پرونده ارزی که کیفرخواستش به همراه پرونده عراقچی و سیف به دادگاه رفته، متواری است.

سالار آقاخانی در اسفند ۹۶ بازداشت و سپس با وثیقه آزاد می شود. با این حال او مجددا در تابستان ۹۷ بازداشت و چند ماه در زندان به سر می برد.

نکته تامل برانگیز اینکه سالار آقاخانی، که ظاهرا هیچ سوءپیشینه کیفری هم نداشته بعد از آزادی از زندان، با اینکه متهم ردیف اول بوده، بدون اینکه ممنوع المعامله باشد اموال خود را فروخته و بدون اینکه ممنوع الخروج باشد، از کشور خارج شده. جالب اینکه ۳ کارمند او نیز که متهمان پرونده هستند از کشور خارج شده اند.

شاید باورش سخت باشد اما سالار آقاخان که معاون اول قوه‌قضائیه گفته بود از او به عراقچی رسیدیم، جوانی ۲۸ ساله است؛ یعنی متولد ۱۳۷۰٫ در کیفرخواستی که برای آقاخان قرائت شده، اتهام او مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان یافته در حد کلان به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و دو پرداخت رشوه به میزان ۱۱۸ هزار دلار به متهم میثم خدایی و نیز پرداخت رشوه به متهم سید رسول سجاد مدیر بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی بابت خرید یک دستگاه رنو به قیمت ۳۰ میلیون تومان، یک جفت ساعت امگا به مبلغ ۳۲ میلیون تومان، پرداخت هزینه سفر هوایی به کیش و اقامت در هتل برای نامبرده و اعضای خانواده است.

این پرونده مربوط به دوران اوج گیری بحران ارزی در کشور نیست بلکه به آغاز بحران در زمستان سال ۹۶باز می گردد. زمانی که، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی بود و احمد عراقچی در سمت معاون ارزی او فعالیت می‌کرد.

ظاهرا آقاخانی بیست میلیون درهم به عنوان ضمانت دریافت ارز به بانک مرکزی سپرده است، ضمانتی که به گفته نماینده دادستان”بعد از دو هفته تقاضای استرداد تضمین‌های سپرده شده خود را می‌کند که این موضوع مورد موافقت احمد عراقچی قرار گرفت و طی دستوری به رسول سجاد ۲۰ میلیون درهم تضمینی سپرده شده به وی مسترد و آقاخانی بدون تضمین در بانک مرکزی و برخلاف مقررات ارز‌های دولتی را دریافت و در بازار‌های غیر مجاز ارز به فروش رسانده است.”

منبع: فرارو

یک نظر

  1. لعنت به همه دزدهاي لعنتي كه فرارش دادن خاك بر سرها ، حناق بشه.مملكت دزدها.خير نبينيد ، از گلو تون پايين نره هر كسي تو هر لباسي از حقوقش بيشتر برميداره.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید