آیا انسولین در مشهد سهمیه بندی شده است؟ سهمیه بندی انسولین در مشهد واقعیت دارد؟

آیا انسولین در مشهد سهمیه بندی شده است؟

سهمیه بندی انسولین در مشهد واقعیت دارد؟

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
▫️انسولین در مشهد سهمیه‌بندی شده است

▫️انسولین وجود دارد ولی داروخانه‌ها آن را مدیریت می‌کنند و کمتر از آن چیزی که در نسخه پزشک است، در اختیار مردم قرار می‌دهند

▫️مردم شرایط را درک کنند.

مشروح خبر:

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص کمبود انسولین در سطح شهر مشهد، بیان کرد: مقداری کمبود در حوزه انسولین به وجود آمده است که مجبور به سهمیه‌بندی آن شده‌ایم. همچنین ۱۰۰ داروخانه منتخب در مشهد به طور ویژه انسولین توزیع می‌کنند.

علی روحبخش با بیان اینکه «بعضی از بیماران انتظار دارند با نسخه خود انسولین دو تا سه ماه آینده را هم دریافت کنند»، اظهار کرد: انسولین وجود دارد ولی داروخانه‌ها آن را مدیریت می‌کنند و کمتر از آن چیزی که در نسخه پزشک است، در اختیار مردم قرار می دهند تا بتوانند این دارو را در اختیار تمام بیماران قرار دهند. همچنین انتظار داریم مردم شرایط را درک کنند تا این شرایط مرتفع شود و شرایط به روال قبل بازگردد.

روحبخش در ادامه افزود: خوشبختانه محموله‌های خوبی رسیده و در سطح مشهد توزیع شده است که فکر می‌کنم اوضاع کم‌کم بهتر خواهد شد و مردم بتوانند داروهایشان را به‌طور کامل تامین کنند.

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهم‌ترین کانال اطلاع‌رسانی از داروخانه‌های منتخب را تمامی داروخانه‌های سطح شهر بیان و تشریح کرد: این بدین معنا نیست که داروخانه‌های دیگر را محروم کرده‌ایم و تمام داروخانه‌ها مقدار کمی انسولین دریافت می‌کنند، ولی ۱۰۰ داروخانه در سطح شهر سهمیه ویژه‌ای دارند.

وی تبادلات مالی و تحریم‌ها را باعث اختلال در این حوزه عنوان کرد و افزود: با توجه به مصرف بالای انسولین به محض یک وقفه کوتاه در بازار، موجودی به صفر خواهد رسید، ولی بدین معنا نیست که اصلاً این دارو وجود نداشته باشد و این موضوع به‌زودی رفع خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید