چرا گیلانی ها به پخش سریال وارش اعتراض کردند؟ چرا سریال وارش باعث ناراحتی و اعتراض گیلانی های شده است؟

چرا گیلانی ها به پخش سریال وارش اعتراض کردند؟

چرا سریال وارش باعث ناراحتی و اعتراض گیلانی های شده است؟

سریال های که خون مردم را به جوش آورد!

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

اعتراض گیلانی ها ،در همه این سال‌ها سریال‌ها و فیلم هایی پخش شده، که مردم مناطقی از کشور را عصبانی کرده است، پخش سریال «وارش» و اعتراض مردم گیلان به آن تداعی کننده بسیاری از این فیلم هاست.

پخش سریال ” وارش ” به کارگردانی احمد کاوری از شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است اما در این بین، خشم مردم استان گیلان برانگیخته شده است! به صورتی که گروهی از آن ها با تجمع در مقابل اداره‌ کل سازمان صدا و سیمای استان گیلان، خواستار توقف پخش این سریال شدند.

مردم رشت در اعتراض به آنچه توهین تلقی کردند و محتوای آن با مستندات تاریخی تطابق ندارد، با به همراه داشتن پلاکاردهایی با این مضمون که ” توهین علیه گیلک‌ ها را متوقف کنید “، ” گیلانی لوده نیست “، ” هویت و اصالت ما خط قرمز ماست ” تجمع کردند و شعارهایی در واکنش به ساخت این سریال تلویزیویونی نیز سر دادند. آن ها با هشتگ #توهین-به-گیلانی‌ها-را-متوقف-کنید #توهین_به_گیلانیان_ممنوع #توقف_سریال_وارش خواستار توقف پخش این سریال از شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

مرتبط  قسمت اول سریال خانه امن کی پخش می شود؟

یکی از معترضان در این باره می گوید:

” شمالی‌ ها را تخریب می‌ کنند و میرزا کوچک خان تلویزیون، فردی است با ۱۶۰ سانتی متر قد! یعنی حتی در ظاهر هم احترام را رعایت نمی‌ کنند. ” (اشاره به بازی بهروز شعیبی در نقش میرزا کوچک خان در سریال گیله‌ وا)

فردی دیگر از مردم نیز می گوید:

” به هیچ قوم و نژادی اعتراضی نداریم، اما اینکه یک سریال با محتوایی ضعیف، به خود اجازه می‌ دهد این‌ گونه به گیلانی‌ ها بی‌ احترامی کند، در این برهه از شرایط اقتصادی و مشکلات مردم کشور، عجیب است! “

یا به بیان فردی دیگر:

” مردان و زنان گیلان، سال‌ های سال با شجاعت و غیرت مرزدار کشور بوده‌ اند. نوع نگاه به صیادان و سبک زندگی گیلانی‌ ها در این سریال، خلاف واقعیت ها می باشد و ای‌ کاش کمی مطالعه درباره ی فرهنگ این منطقه صورت می‌ گرفت! “

مرتبط  جدیدترین تیزر سریال صفر بیست و یک 021 + فیلم

لازم به بیان است امام جمعه موقت رشت، حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد طیبی نیز خواستار تجدیدنظر در محتوای سریال ” وارش ” شد! وی در خطبه‌ های نماز جمعه (روز گذشته) در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت، ضمن تقدیر از اجتماع مردم استان گیلان علیه این سریال تلویزیونی و همچنین بیان مطالبات خود از طریق درست که از سوء استفاده ی دشمن جلوگیری کرد، گفت:

”  مسئولان اعتراضات را شنیدند و امیدواریم برای جبران جریحه‌ دار شدن احساسات مردم گیلان، اقدامی کنند. یقیناً تعمدی در اتفاقات اخیر نبوده است اما شایسته نیست مردم فهیم استان گیلان که سوابق درخشانی دارند، مورد هجمه قرار گیرند و مسئولان مطالبی را به تصویر بکشند که شایسته ی مردم نباشد؛ لذا درخواست داریم برای پخش ادامه ی این سریال تلویزیونی، تجدید نظری در محتوای آن شود.

در این ویدئو اتفاقات جنجالی این سریال‌ها را خواهید دید

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید