ماجرای گم شدن وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز چیست؟ وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز گُم شده است؟

ماجرای گم شدن وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز چیست؟

وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز گُم شده است؟

وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز ،سایت انتخاب خبر از گم شدن وام بانک جهانی به فاضلاب اهواز را داده است. فاضلاب شهر اهواز در حالی خیابان‌های این شهر را به تصرف خود درآورده است که از سال ۱۳۸۳ قرار بود با وام بانک جهانی مشکل فاضلاب حل شود و از ۱۴۹ میلیون دلار این وام ۱۰۹ میلیون دلار آن‌ در دولت نهم و دهم دریافت شد اما هیچ‌گاه مشخص نشد این پول دقیقا به چه مصرفی رسیده است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

۱۵ سال پیش یعنی در سال ۲۰۰۵ بانک جهانی ذیل پروژه‌ای، ۱۴۹ میلیون دلار برای اصلاح و تکمیل آب و فاضلاب شهرهای اهواز، شیراز و دو شهر دیگر اختصاص داد. حالا از سرنوشت آن وام خبری جز صحبت‌های متعارض در دسترس نیست. به نظر می‌رسد پس از این ۱۵ سال، تنها تصفیه‌خانه‌های خوزستان هستند که به سرانجام نرسیده‌اند.

مرتبط  قیمت سکه چگونه محاسبه می شود ؟

آیا میدانستید بیشترین میزان وامی که ایران از بانک جهانی گرفته در سال ۲۰۰۵ میلادی (خرداد ۱۳۸۴) به مبلغ ۲۷۹ میلیون دلار و به منظور اصلاح شبکه فاضلاب شیراز و اهواز بوده است؟ از این میزان۱۴۹ میلیون دلار برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز پرداخت شد ، ولی هیچ وقت‌ دولت گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه نداد و اکنون شاهد آن هستیم که شبکه فاضلاب اهواز به بدترین حال و روز خود رسیده به طوری که کاسه صبر مردم مرکز استان خوزستان را لبریز کرده است! ۱۴۹ میلیون دلار اکنون معادل ۲ هزار میلیارد تومان است!

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید