وام ازدواج ۵۰ میلیونی از کی قابل پرداخت است؟ اقساط وام ازدواج ۵۰ میلیونی ماهی چقدر است؟

وام ازدواج ۵۰ میلیونی از کی قابل پرداخت است؟

اقساط وام ازدواج ۵۰ میلیونی ماهی چقدر است؟

پرداخت وام ازدواج ،زوج‌های جوانی که تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند و تاریخ عقدشان بعد از یکم فروردین ۹۶ است، می‌توانند وام ازدواج ۵۰ میلیونی بگیرند. این موضوع شامل کسانی که پیش از این برای وام ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند و حتی تعیین شعبه شده‌اند، ولی به هر دلیلی هنوز وام نگرفته‌اند هم می‌شود. در هر مرحله که باشید می‌توانید انصراف خود را از دریافت وام فعلی اعلام کنید تا ثبت‌نام شما حذف شود. دو، سه ماه دیگر می‌توانید دوباره در فهرست دریافت کنندگان وام ۵۰ میلیونی قرار بگیرید.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

پس از تصویب در مجلس و شورای نگهبان، لایحه به دولت ابلاغ می‌شود. آن‌ها موظف هستند از ابتدای سال ۹۹ رقم وام ازدواج را افزایش دهند. در قدم اول بانک مرکزی باید سامانه ثبت‌نام وام ازدواج را به‌روزرسانی کند. از آن لحظه به بعد هرکسی ثبت نام کند مشمول دریافت وام ازدواج ۵۰ میلیونی خواهد شد. پس از باز شدن سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌مرکزی برای وام ازدواج ۵۰ میلیونی، احتمالا از هفته سوم فروردین ماه ۹۹ می‌توانید به این سایت مراجعه کرده و ثبت‌نام وام ازدواج را انجام دهید.

مرتبط  اوضاع جسمانی دختر پوتین بعد از تزریق واکسن کرونا

طبق مصوبه کمیسیون اقتصادی در سال ۹۹ وام ازدواج به صورت هفت ساله پرداخت خواهد شد. در این‌صورت مبلغ اقساط ماهیانه ۶۵۰ هزار تومان خواهد بود. خوب دقت کنید! قسط ۶۵۰ هزار تومانی برای هم وام است و اگر دوتایی وام بگیرید باید ماهانه دو تا قسط ۶۵۰ هزار تومانی بپردازید که می‌شود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان.

طبق تصویب مجلس در سال ۹۸ دریافت وام ازدواج تنها با یک ضامن امکان‌پذیر است. به‌خاطر افزایش رقم وام، آیین‌نامه داخلی بعضی بانک‌ها آن‌ها را ملزم می‌کند حتما دو ضامن درخواست کنند با این‌حال بانک مرکزی در سال آینده مثل همیشه بخشنامه می‌دهد و از بانک‌ها می‌خواهد همان یک ضامن را قبول کنند. قطعا کلی بحث پیش خواهد آمد. ما توصیه می‌کنیم برای اینکه کارتان سریع‌تر راه بیفتد، از همین حالا دنبال دو تا ضامن برای هر کدام از وام‌ها باشید. یادتان باشد با مبلغ وام ازدواج ۹۹ که حالا برای آقا داماد و عروس خانم روی هم به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد، کلی کار می‌توان انجام داد. جور کردن پول پیش خانه یا حتی سپرده اولیه مورد نیاز برای وام صندوق مسکن یکم فقط بخشی از کارها است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید