کرونا چه کسانی را می کشد؟ چه کسانی از ویروس کرونا می‌میرند؟

کرونا چه کسانی را می کشد؟

چه کسانی از ویروس کرونا می‌میرند؟

کرونا می کشد ؟ ،سوالی که برای بسیاری از مردم در خصوص کرونا ویروس پیش می آید این است که کرونا می کشد ؟ یا به عبارتی میزان کشنده بودن این ویروس چقدر است و چه کسانی بیشتر در معرض خطر مرگ نسبت به این ویروس هستند.

مقامات بهداشت چین، اولین گزارش عمده خود را در خصوص ویروس کرونا که به طور رسمی COVID-19 نام‌گذاری شده را منتشر کرده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین، مقاله‌ای را بر اساس ۷۲ هزار و ۳۱۴ فرد مبتلا به این ویروس در جهان و ۴۴ هزار و ۶۷۲ فرد مبتلا شده در چین، و همچنین ۱۰۲۳ مورد مرگ گزارش شده، گردآوری کرده‌اند که نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر تا کنون ۲.۳ درصد بوده است.

در این مقاله آمده است که احتمال مرگ و میر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، هیچ کشته‌ای در بین کودکان زیر ۹ سال دیده نمی‌شود، در حالی که میزان مرگ و میر در بین افراد سنین ۱۰ تا ۳۹ سال، ۰.۲ درصد بود.

گفتنی است که این میزان در بین افراد ۶۰ تا ۶۹ سال، به ۳.۶ درصد افزایش یافته، در حالی که در بین گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال، ۸ درصد و افراد ۸۰ سال به بالا، ۱۴.۸ درصد گزارش شده است.

شایان ذکر است که افراد مبتلا به بیماری‌های دیگر نیز در معرض خطر بیشتری قرار دارند و در این گزارش آمده که مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های مزمن تنفسی، بالاترین نرخ مرگ را داشته‌اند.
از طرف دیگر نیز قابل ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان با نرخ ۲.۸ درصد، بیشتر از زنان با نرخ ۱.۷ درصد بوده است.

منبع : اقتصاد آنلاین

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید