آیا ویروس کرونا به بابل و مازندران هم رسیده است؟ بغیر از قم در کدام شهرها ویروس کرونا مشاهده شده است؟

آیا ویروس کرونا به بابل و مازندران هم رسیده است؟

بغیر از قم در کدام شهرها  ویروس کرونا مشاهده شده است؟

ویروس کرونا در بابل و مازندران ،پس ار ابتلا و فوت دو شهروند در قم به ویروس کرونا و شرایط حساس این شهر حالا برخی در شبکه های مجازی از ورود این ویروس به بابل و مازندران خبر می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل:
دو فرد مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان بابل شناسایی شدند.

این دو فرد هم اکنون در قرنطینه قرار دارند و نمونه گیری از آنها در حال انجام است.

تا قبل از مشخص شدن نمونه گیری از این دو فرد نمی توان به طور دقیق در مورد ابتلاء آنها به ویروس کرونا اظهار نظر دقیقی داشت.

احمد حسین زادگان؛ استاندار مازندران عصر شنبه ( ۱۲ بهمن) در جلسه شورای امنیت غذایی مازندران با تاکید بر این که هیچ گزارشی از وجود این بیماری در استان نشده است و همه شرایط تحت کنترل است، گفته بود: دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل با تشکیل ستاد آموزشی و اطلاع رسانی ، توصیه ومراقبت های مربوطه را اطلاع رسانی می کنند.

در کمال تعجب ایران بعد از چین بیشترین کشته را در اثر ابتلا به کرونا دارد! تعداد کشته شدگان در اثر ابتلا به کرونا در سنگاپور و کره و ژاپن هنوز به دو نفر نرسیده است!

کرونا گزارش دیروز سازمان بهداشت جهانی تعداد کل کشته‌شدگان کرونا در خارج از چین (شامل تایوان و هنگ کنگ) در کل جهان را ۳ نفر از۱۰۲۱ مبتلا اعلام کرده بود. امروز با اعلام ۲ نفر کشته از ۲ مبتلا ظرف یکروز صاحب ۴۰ درصد تلفات غیر چینی کرونا در دنیا شدیم.

اینکه ۲ نفر از ۲ مبتلا کشته شده باشند،الزاما شگفت انگیز نیست چون آمار اروپا هم ۱ نفر از ۱ نفر است.منتهی آن فرد یک توریست چینی بوده است.

مقامات بهداشتی ایران اعلام کرده اند دو نفر فوت شده حتی سفر خارج استانی نداشته اند. البته از نگر من هنوز وقت ترسیدن نرسیده، ولی عددها نمی خواند.
بر اساس این سایت، هیچ‌یک از همسایگان دارای مرز زمینی با ایران تا کنون مبتلا به کرونا نیستند. این سایت که آخرین آمار اعلام شده از مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا رو نشان می دهد: arcgis.com

گفته می شود ۱۴ درصد افراد‌ آلوده شده در گروه سنی بالای ۸۰ سال جانشان را از دست داده‌اند اما تنها نیم درصد افراد [مبتلا شده] زیر ۴۰ سال از این ویروس مرده‌اند.

رئیس مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز گفته است:
موارد مشکوک با موارد قطعی فرق می‌کند.
اکنون هرکسی که ریه‌اش ذات الریه می‌کند، می‌گویند مشکوک به کروناست اما باید #آزمایش این موضوع را نشان دهد.
 هر مورد مشکوکی که وجود داشته باشد، دلیل بر این نیست که اعلام کنیم مربوط به بیماری کروناست؛ چراکه ممکن است ما ده‌ها آزمایش انجام دهیم، اما یک مورد آن مثبت باشد.
 وزارت بهداشت هر روز آمار دقیق را اعلام خواهد کرد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید