تعداد دقیق مبتلایان به کرونا در تهران آمار دقیق مبتلایان به کرونا در ایران

تعداد دقیق مبتلایان به کرونا در تهران

آمار دقیق مبتلایان به کرونا در ایران

کرونا در تهران  ،کرونا به تهران رسید. نتایج تست کرونای ۴ بیمار مشکوک به تهران مثبت بود. 

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

در این مطلب از آخرین آمار تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا در شهرهای ایران نوشته ایم. بعد از آمار تلفات عجیب در شرق آسیا حالا بسیاری نگرانند می پرسند آیا ویروس کشنده چینی کرونا در ایران هست ؟ این ویروس ناشناخته که طی روزهای اخیر به “کرونا” معروف شده جان بسیاری را در چین، کره و دیگر کشورهای شرق آسیا گرفته است.

در کمال تعجب ایران بعد از چین بیشترین کشته را در اثر ابتلا به کرونا دارد! تعداد کشته شدگان در اثر ابتلا به کرونا در سنگاپور و کره و ژاپن هنوز به دو نفر نرسیده است! کرونا گزارش دیروز سازمان بهداشت جهانی تعداد کل کشته‌شدگان کرونا در خارج از چین (شامل تایوان و هنگ کنگ) در کل جهان را ۳ نفر از۱۰۲۱ مبتلا اعلام کرده بود. امروز با اعلام ۲ نفر کشته از ۲ مبتلا ظرف یکروز صاحب ۴۰ درصد تلفات غیر چینی کرونا در دنیا شدیم.

مرتبط  روش ساده از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم

این ویروس که به ذات‌الریه شباهت دارد و مرگبار است ماه گذشته برای اولین بار در شهر ووهان چین کشف شد و تاکنون ۷۲۴۳۶ نفر در این کشور به آن مبتلا شده‌اند. همچنین گفته شده بیش از ۱۸۰۰ نفر در چین به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و این آمار در حال زیاد شدن است!

این ویروس مرموز که از همان خانواده کروناویروس مرگبار سارس است باعث بروز نوعی از ذات‌الریه در بیمار می‌شود. علائم این بیماری شامل تب و مشکلات تنفسی است، که به علائم ناشی از دیگر بیماری‌های تنفسی شباهت دارد و کار تشخیص را سخت می‌کند. تاکنون مواردی از ابتلا به این بیماری در خارج از چین و در کشورهایی چون تایلند، ژاپن و کره جنوبی نیز گزارش شده است.

مرتبط  روش ساده از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم
بروزرسانی

وزارت بهداشت: دو نفر از موارد شناسایی شده کرونا جان خود را از دست دادند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت:
دو نفر از موارد شناسایی شده جدید متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند .
همچنین دو مورد مشکوک ابتلا به کووید ۱۹، در شهر بابل تحت مراقبت قرار گرفته که ظاهرا سابقه مراجعت از قم داشته اند اما هنوز نتایج آزمایشات انجام شده از این افراد تا این لحظه گزارش نشده است.
حال عمومی فرد مبتلا به کووید ۱۹ در اراک که از همکاران پزشک ما است نسبت به روز گذشته بهتر گزارش شده است.
موارد شدید و منجر به فوت در کووید۱۹ ، بیشتر در گروه های مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای و یا نقص سیستم ایمنی مشاهده می شود و شدت بیماری زایی این ویروس لزوما از آنفلوآنزای H1N1 بیشتر نخواهد بود.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید