فیلم سیل امروز لرستان اسفند ۹۸ شروع سیل امروز در لرستان در اسفند 98

فیلم سیل امروز لرستان اسفند ۹۸

شروع سیل امروز در لرستان در اسفند ۹۸

سیل امروز لرستان ،درحالیکه پایان۹۷ و آغاز ۹۸ لرستان با سیل همراه شد و خسارات ناشی از آن همچنان مردم و مسوولان را درگیر کرده تکرار این واقع در روزهای پایانی سال ۹۸ دوباره بخش هایی از این استان را به حالت آماده باش درآورده است.

لرستانی ها آبان  و بهمن ۹۷ را به همراه سیل سپری کردند اما وقوع ۲ مرحله سیل در پنجم و ۱۲ فروردین امسال به قدری گسترده و کم نظیر بود که  حادثه های سال گذشته  و اقدامات همه جانبه آن نتوانست آمادگی لازم را برای این سیل ایجاد کند و در نتیجه همه به دلیل شدت بارش ها و البته نبود امکانات بحران غافلگیر شدند.

مرتبط  عیدی امسال کارگران ۹۹ کی واریز می شود ؟

ویدئو های بیشتر سیل  لرستان را در اینجا مشاهده کنید.

مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره  به اینکه سامانه بارشی که از دوشنبه شب در لرستان فعال شد دارای ۲ هسته بارشی است  افزود: هسته اول از صبح امروزسه شنبه تا اواسط روز با متوسط بارش ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر و هسته دوم  از غروب امروز تا صبح فردا چهارشنبه با متوسط بارش ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر تخمین زده می شود.

مرادپور بیان کرد: از امروز صبح تا ظهرفردا چهارشنبه بطور متناوب جو منطقه تحت تاثیر سامانه بارشی فعال قرار دارد که برای همه نقاط استان بارندگی، گاهی رعدوبرق و نیز در برخی ساعات، وزش باد شدید را به همراه دارد.

در حال حاضر خرم رود در آستانه طغیان قرار دارد که به نظر می رسد با تداوم بارش ها و ادامه همین روند این اتفاق رخ می دهد به نحوی که شرکت آب منطقه ای لرستان دبی سیلابی این رودخانه را ۳۰۰ تا ۵۴۰ مترمکعب ثانیه پیش بینی کرده است.

مرتبط  عیدی امسال کارگران ۹۹ کی واریز می شود ؟

اکنون تیم های شهرداری و هلال احمر در منطقه وجود دارند و اقداماتی از جمله ایجاد دیواره های بتونی در مناطق مسکونی به ویژه ساحلی علوی، قراردادن گونی های شن و ماسه، نصب ورقه های فلزی ایرانیت با ارتفاع بیش از یک متر در ورودی منازل و انسداد ورودی پارکینگ ها با گونی های ماسه و پلاستیک های چند لایه انجام شده که هرچند اگر صبر خرم رود تمام شده و طغیان کند این اقدامات نه چندان ایمن چاره کار نخواهدبود.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید