کدام از بازیگران برای شرکت در تلویزیون ۳۰ میلیون می گیرند؟ منظور خیابانی کدام بازیگران است که درخواست چند میلیونی برای شرکت در تلویزیون دارند؟!

کدام از بازیگران برای شرکت در تلویزیون ۳۰ میلیون می گیرند؟

منظور خیابانی کدام بازیگران است که درخواست ۳۰ میلیون تومانی برای شرکت در تلویزیون دارند؟!

بازیگران ۳۰ میلیون ،سال‌هاست درباره درخواست‌های غیرمتعارف چهره‌ها برای حضور در برنامه‌های مناسبتی صحبت شده و این اتفاق بارها و بارها انتقادات و اعتراضات تند و تیزی را موجب شده است.  ستارگان ایرانی سال‌هاست که بابت چنین مواردی مورد انتقادات تند و تیزی قرار می‌گیرند.

برخی از چهره‌ها وقتی برای حضور در برنامه و ویژه‌ برنامه‌ها دعوت می‌شوند بعد از سلام و احوالپرسی اولین چیزی که می‌پرسند تعداد سکه و مبلغی است که برای این حضور به آن‌ها پرداخت خواهد شد. این به ظاهر چهره‌های مردمی به جای پرسش درباره محتوا و موضوع برنامه اولین پرسشی که به ذهن‌شان خطور می‌کند تعداد سکه و مقدار و میزان پول است.

جالب اینجاست که این به ظاهر چهره‌های مردمی برای خود جدولی دارند که طبق آن اقدام به دریافت سکه و پول می‌کنند و در صورتیکه تعداد و میزان سکه و پول باب میل‌شان نباشد با زننده‌ترین برخوردها پاسخ فرد مقابل خود را می‌دهند. البته در شکل‌گیری این ذهنیت مدیران برخی شبکه‌های تلویزیونی بی‌تقصیر نیستند.

دقیقا در تاریخ چهارم دی‌ماه‌ سال۹۶، به نقل از دو تهیه‌کننده و برنامه‌ساز تلویزیون که مایل به افشای نامشان نبودند، خبر داد که در ویژه‌برنامه‌های‌ سال تحویل بیشتر میهمان‌ها درخواست‌هایی در حدود ١٠ تا ١٥ سکه دارند؛ و خیلی کم پیش می‌آید که بازیگری با کمتر از ١٠ سکه حاضر به نشستن جلوی دوربین شود. در آن گزارش به این اشاره شده بود که فارغ از این درخواست‌های ‌سال تحویلی؛ اما بازیگری چون مثلا مهران غفوریان با دریافت ٥ سکه حاضر به شرکت در یک برنامه غیرنوروزی تلویزیون می‌شود و در مورد محمدرضا فروتن این رقم به ٨ سکه می‌رسد. مرجانه گلچین با ٣ سکه؛ و مهران رجبی با ٢ سکه دیگر بازیگرانی هستند که درآمد خوبی بابت حضور یک‌شبه در یک برنامه تلویزیونی دارند. در گزارش تسنیم، به دستمزد ٨ سکه‌ای علی صادقی؛ ٥ سکه‌ای کامبیز دیرباز؛ ٤ سکه‌ای شقایق دهقان و ٢ سکه‌ای فریبا کوثری نیز اشاره شده بود. سام درخشانی ٣ سکه؛ سیاوش خیرابی ٢ سکه؛ پژمان بازغی ٥ سکه؛ بهنوش بختیاری و افسانه بایگان ٣ سکه؛ دیگر اطلاعاتی هستند که تسنیم افشا کرده بود.

در سال ۹۰ نیز که مدیر شبکه‌ای برای حضور چهره‌های شناخته شده و جذاب برای مخاطبان در ویژه‌ برنامه تحویل سال نو رقم‌های ۲۵ میلیون و ۱۵ میلیون تومانی را پرداخت کرد که این مبالغ تنها برای حضور چند دقیقه‌ای این چهره‌ها پرداخت شد. از طرف دیگر تهیه کنندگان نیز برای رونق برنامه‌های خود پیشنهاد پرداخت سکه و پول نقد را به مهمانان خود می‌دهند.

سال ۹۶ بود که شایعه‌ای درباره درخواست صدمیلیونی محمدرضا گلزار برای حضور در یک برنامه به راه افتاد که البته این اتفاق رخ نداد و بعد از منتفی‌شدن حضور او احسان کرمی، مجری برنامه نیز قهر کرد اما حتی اگر این درخواست را هم شایعه فرض کنیم، باز نمی‌توان چشم را بر برخی شنیده‌ها در این زمینه بست.یکی از جدیدترین نمونه‌های درخواست‌های خارج از عرف را در همین روزهای اخیر شنیده‌ایم؛ گفته می‌شود که یکی از زنان بازیگر سینمای ایران که در چند وقت اخیر چه به خاطر تولد فرزند و چه درگیری‌های اقتصادی- سیاسی همسرش زیر ذره‌بین بوده، برای حضور یک‌ساعته در یک برنامه خارج از تهران درخواست هفتاد‌میلیون تومانی داشته و شگفت این‌که زمانی که از طرف برنامه‌ساز عنوان شده که در فلان ساعت خودرويي برای رساندن خانم بازیگر به فرودگاه به درِ منزل ارسال خواهد شد، خانم بازیگر به‌صراحت گفته که تا پیامک واریز را نبیند، سوار خودرو نخواهد شد.

 این ارقام البته به بازیگری که مورد دعوت قرار می‌گیرد نیز بستگی دارد. در همان سال ۹۶ بازیگر زن دیگری که از شمایل‌های بازیگری سینمای روشنفکرانه است و در چند وقت اخیر هم حاشیه‌های چندی داشته یکی از بازیگرانی است که بارها و بارها گفته که حاضر به حضور در هیچ‌کدام از برنامه‌های تلویزیون نیست. جالب این‌که یکی از مجریان درجه یک سیما در گفت‌وگویی که نمی‌خواست نامش در آن ذکر شود، خبر داد که این بانوی بازیگر دستمزد ٦٠‌میلیون تومانی برای نیم‌ساعت نشستن جلوی دوربین را رد کرده است.

 ویژه‌برنامه‌های نوروزی و شب‌های خاص مبعث و عید قربان یا غدیر یا فطر هم تا حد زیادی ارقامی نزدیک به برنامه‌های پولدار شهرستانی دارند و ارقامی که در این برنامه‌ها رد و بدل می‌شود تقریبا چند برابر همیشه است. موقعیت و جایگاه افراد هم البته در تعیین نرخ دستمزد حضور نقش دارد؛ مثلا در حالی ‌که در بخش قبل اشاره شد که پژمان بازغی برای حضور در برنامه‌ها به دریافت پنج سکه راضی می‌شود، خبر می‌رسد که چند روز بعد از دریافت سیمرغ بلورین برای فیلم دوئل در ‌سال ٨٤، این بازیگر در آن زمان ١٢ سکه گرفته تا به حضور در برنامه زیبا کنار راضی شود.درباره برنامه‌های صبحگاهی هم ارقام دستمزد با باقی برنامه‌ها تفاوت دارد؛ مثلا می‌گویند برنامه‌ صبحگاهی حالا خورشید به هر میهمان بیش از چهار سکه نمی‌دهد و این رقم در سایر برنامه‌های صبحگاهی حتی کمتر هم هست.این ارقام و مبالغ را که گفتیم، بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که برنامه‌هایی مانند ساعت ٢٥، چشم شب روشن، نود، هفت، کتاب باز و نظایر اینها به بازیگران مبلغ مشخصی برای حضور در برنامه نمی‌دهند؛ البته در این بین ماجرای نود و فیگو داستان دیگری دارد.

همیشه این موضوع از سمت صدا و سیما و بازیگران تکذیب می شد  اما این بار جواد خیابانی به صراحت در شبکه سه سیما این موضوع را بیان کرد که برخی بازیگران برای حضور در برنامه ۳۰ میلیون درخواست می کنند.

جواد خیابانی که این روزها با یک ویژه‌برنامه درباره مقابله با ویروس کرونا در تلویزیون حضور دارد و مجری این برنامه است، در اقدامی عجیب به صورت علنی اعلام کرد که برخی مهمانان برای حضور در برنامه مبلغ سی میلیون تومان درخواست کرده‌اند.

این در حالی است که بحث پرداخت مالی به مهمانان تلویزیونی در سال‌های اخیر همواره از سوی صدا و سیما تکذیب می‌شد اما اکنون جواد خیابانی به صورت ناخواسته آن‌ را تایید کرده است!

این بحث در چند وقت اخیر به خصوص در شبکه های اجتماعی بسیار جریان داشته است. بحث پرداخت پول به مهمانان سرشناس و چهره ها از سوی تلویزیون امری عادیست! در حالیکه مسئولان و مدیران این نهاد سعی در کتمان آن دارند اما مدیران برنامه این چهره ها همواره از آن با افتخار یاد می کنند. بسیاری از آنها برای درخواست مصاحبه رسانه های دیگر مبلغ پرداختی شبکه های تلویزیونی را مثال می زنند.

این در حالیست که در سال های اخیر بسیاری از بازیگران و چهره های معروف برای حضور در برنامه های صداوسیما و رسانه های دیگر درخواست سکه می کنند!

فیلم افشاگری جواد خیابانی را در اینجا ببینید

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید