لو رفتن بزرگترین پرونده مافیای خودرو + فیلم بزرگترین اختلاس مافیای خودرو ایران + فیلم کامل مستند اختاپوس

لو رفتن بزرگترین پرونده مافیای خودرو + فیلم

بزرگترین اختلاس مافیای خودرو ایران + فیلم کامل مستند اختاپوس

بزرگترین پرونده مافیای خودرو ،چه شد که صنعت خودرو کشور در این منجلابی که همه آن را میشناسیم فرو رفته است؟ مقصر این نارضایتی چه کسانی هستند؟ و در پشت پرده این صنعت پول ساز چه کسانی با لبخند، نظاره گر اعتراضات ما هستند؟ مستند «اختاپوس» به بررسی موضوع صنعت مافیای خودرو در کشور از اوایل انقلاب تا امروز می پردازد.

با کمی دقت می توان دریافت برنده نهایی این فرآیند، شرکت تدبیر سرمایه آراد (دارای هیأت مدیره مشترک در کروز) می باشد چرا که با اعطای حق رأی شرکت صنایع تولیدی کروز در بازرگانی سپهر ایرانیان و نیز دو تن از سهامداران عمده حقیقی (که همزمان هر دو از اعضای هیأت مدیره کروز و آراد می باشند) به شرکت تدبیر سرمایه آراد و در مجموع دستیابی به ۱۷٫۹۹ درصد از سهام “خودرو”، عملاً در مجمع آتی انتخاب اعضای هیأت مدیره ایران خودرو این گروه حداقل به یک کرسی هیأت مدیره دست می یابند.

این در حالی است که جمشید پژویان رییس شورای رقابت در جدیدترین اظهارات خود در خصوص معاملات سهام خودرو سازان با برحذر داشتن ادغام عمومی یا زیگزاگی سهام ایران خودرو و سایپا برای در دستگیری اکثریت ترکیب هیأت مدیره یکدیگر، از غیر قانونی بودن معامله اخیر ایران خودرو در صورتی که شرکت قطعه ساز خریدار بلوک ۴٫۴۵ درصدی این شرکت قصد حضور در ترکیب هیأت مدیره و تصاحب یک درصد از سهام آنرا داشته باشد اعلام کرده است.

به هر ترتیب باید منتظر ماند که در صورت اعلام خریدار نهایی بلوک ایران خودرو و احراز شرایط آن از سوی شرکت بورس، شورای رقابت تا چه حد بر سر به کرسی نشاندن حرف و حدیث های خود پا فشاری خواهد کرد.

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید