تعطیلی ادارات و مدارس و دانشگاه ها تا ۲۰ فروردین! آیا شرکت های خصوصی هم تا 20 فروردین تعطیل هستند؟

تعطیلی ادارات و مدارس و دانشگاه ها تا ۲۰ فروردین!

آیا شرکت های خصوصی هم تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند؟

تعطیلی ادارات تا ۲۰ فروردین ،با پایان یافتن تعطیلات نوروزی سوالی که برای همه بخصوص کارمندان پیش می آید این است که آیا کارمندان هم تا ۲۰ فروردین مانند مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند؟

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ایران، جمع گسترده‌ای از متخصصان و مقام‌های سیاسی از رئیس جمهور حسن روحانی خواسته‌اند که برای جلوگیری از شیوع کرونا، ادارات، شرکت‌ها و اماکن تجاری را تعطیل و کانون‌های شیوع کرونا را قرنطینه کند.

 وزيرکشور در این خصوص طی صحبت هایی که امروز در تاریخ ۱۴ فروردین ۹۹ کرد گفت: فاصله اندازی اجتماعی و فيزيکی تا اطمينان بخشی کامل درباره رفع نگرانی کرونا ادامه می‌يابد.

مرتبط  اولین فیلم از واکسن کرونا روسیه

دو روز پیش نیز  کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سؤال باشگاه خبرنگاران جوان درباره وضعیت کاری ادارات تا ۲۰ فروردین، گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارمند قطعی داریم که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار معادل ۵۰ درصد در همان ابتدای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند. از ۵۰ درصد بعدی ۵۰۰ هزار نفر کارکنان نظام سلامت هستند که نه‌تن‌ها امکان تعطیلی آن‌ها وجود ندارد، بلکه به طور مضاعف هم کار می‌کنند و ۲۵۰ هزار نفر هم در شهرداری‌ها فعال هستند که ۲۰۰ هزار نفر در حوزه خدمات عمومی هستند که تعطیل‌بردار نیست و بخشی دیگر از کارمندان دولت، نیرو‌های نظامی و امنیتی هستند و تعطیل نخواهند شد و تکلیف بیش از ۲ میلیون نفر مشخص است که تعطیل شدند یا به هیچ وجه تعطیل نخواهند شد.

مرتبط  تاریخ عرضه دارا دوم کی است؟

جهانپور ادامه داد: از ۵۰۰ هزار کارمند حداکثر تا سقف یک سوم با نظر وزیر یا رییس دستگاه اجرایی مربوط در روز‌های عادی صرفا جهت انجام امور ضروری با رعایت فاصله گذاری و رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی در محل کار حضور پیدا خواهند کرد.

با این وجود باز هم به صراحت بیان نشده که کدام مشاغل و بخش ها تعطیل هستند. بخش خصوصی که قسمت اعظم نیروی کار را به خود اختصاص می دهند آیا این تعطیلی شامل حال آن ها می شود یا خیر؟

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید