فیلم دستگیری سازنده ویروس کرونا گزارش رسمی اف بی آی آمریکا از دستگیری فردی که ویروس کرونا را ساخته و به چینی ها فروخته است!

فیلم دستگیری سازنده ویروس کرونا

گزارش رسمی اف بی آی آمریکا از دستگیری فردی که ویروس کرونا را ساخته و به چینی ها فروخته است!

‏گزارش رسمی اف بی آی آمریکا: ساعتی پیش ویدئو زیر در فضای مجاز منتشر شد که در آن ادعا می شود که ویروس کرونا سازنده دست یک محقق است که به چینی ها فروخته شده است. و اف بی آی آمریکا این فرد را بازداشت کرده است.

اما در واقع ویدئویی ساختگی مبنی بر اعتراف رسمی پروفسور هاروارد و رییس موسسه بیوشیمی آمریکا مبنی بر اینکه ویروس کرونا بر اساس قرارداد وزارت دفاع آمریکا ساخته شده است، در برخی از شبکه های مجازی منتشر شد که با پیگیری های به عمل آمده مشخص شد که توضیحات منتسب به این کلیپ ساختگی و شایعه ای بیش نیست.

مرتبط  اسم اصلی رویا تیموریان چیست ؟

متن شایعه: اعتراف رسمی پروفسور هاروارد و رییس موسسه بیوشیمی آمریکا: ویروس کرونا بر اساس قرارداد وزارت دفاع آمریکا ساخته شد. قرار بود این ویروس به آزمایشگاهی در ووهان چین منتقل شود اما به دلیل اینکه روش انتقال امن نبود ، این ویروس منتشر شد.

پاسخ به شایعه: توضیحات منتسب به این کلیپ ساختگی و شایعه است. این ویدئو در ارتباط با موضوع سرقت علمی از آمریکا توسط چین است و مقامات فدرال در مورد سه پرونده که در ارتباط با آنها برخی محققان وابسته به مؤسسات شهر بوستون، متهم به تلاش برای ارائه کمک های علمی مخفی به جمهوری خلق چین شده اند، توضیحاتی ارائه می کنند. فردی که در فیلم صحبت می‌کند آقای اندرو لولینگ دادستان شهر بوستون در ایالت ماساچوست است. متهم اصلی در این پرونده ها، چارلز لیبر (Charles Lieber) رئیس دپارتمان شیمی دانشگاه هاروارد است که به خاطر رابطه پنهانی با دولت چین دستگیر شد. لیبر تحت برنامه هزار استعداد (Thousand Talents) دولت چین و در بازه زمانی بیش از سه سال، ماهانه ۵۰ هزار دلار حقوق و سالانه ۱۵۰ هزار دلار برای خرج و مخارج زندگی دریافت کرده است. وی همچنین بیش از ۱.۵ میلیون دلار از دولت چین و دانشگاه فناوری ووهان دریافت کرده تا با راه اندازی آزمایشگاه، تحقیقات مدنظر چینی ها را انجام دهد. لیبر همچنین متهم است که در مورد همکاری خود با دانشگاه فناوری ووهان از طریق برنامه هزار استعداد، به وزارت دفاع آمریکا و مؤسسه ملی سلامت این کشور که تحقیقات او را از لحاظ مالی پشتیبانی می کنند، دروغ گفته است و توسط FBI متهم به سرقت تحقیقات آمریکا به نفع کشورهای دیگر به ویژه چین شده است.

مرتبط  ابراز تاسف رهبر معظم انقلاب از حوادث اخیر افغانستان و فلسطین اشغالی

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید