زمان بازگشایی حرم امام رضا و حرم حضرت معصومه آیا در ماه رمضان حرم امام رضا باز می شود؟

آیا در ماه رمضان حرم امام رضا باز می شود؟

حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در ماه رمضان بازگشایی نمی شوند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور اماکن متبرکه و حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه(س) و در پی ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و اعلام وزیر بهداشت و درمان و لازم الاجرا بودن آن آستان قدس رضوی، آستانه مقدسه کریمه اهل بیت(سلام الله علیهم) در قم و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)، توقف موقت حضور زائرین در حرم‌های مطهر را از روز سه شنبه ۲۷/۱۲/۱۳۹۸ اعلام کردند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

در همین راستا ،رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت:
بازگشایی حرم امام رضا ،در بازگشایی اماکن مذهبی فعلا تصمیم گرفته ایم که مردم فقط برای ادای نماز به مساجد بروند و ترجیحا در خانه وضو بگیرند، از ماسک استفاده کنند و با خودشان مهر و جانماز ببرند و سخنرانی، محافل قرآنی و مجلس دعا و مناجات نباید برگزار شود.

آرزوی همه ما این است که بتوانیم اماکن مذهبی و حرم ها مثل حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) و اماکن متبرکه در شهر تهران و شیراز بازگشایی شوند، اما فعلا بنا بر وضعیتی که داریم تا پایان ماه رمضان امکان بازگشایی این اماکن متبرکه وجود ندارد.

اگر زمانی به مرحله‌ای رسیدیم که این اماکن در مناطق سفید باشند، درباره بازگشایی آنها تصمیم‌گیری می‌کنیم البته با روند فعلی بعید می‌دانم که به زودی این اتفاق بیفتد

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید