آیا دادگاهی شدن چین بخاطر ویروس کرونا صحت دارد؟ ادعای جدید یک دانشمند چینی از ساختن ویروس کرونا بدست چینی ها

آیا دادگاهی شدن چین بخاطر ویروس کرونا صحت دارد؟

ادعای جدید یک دانشمند چینی از ساختن ویروس کرونا بدست چینی ها

ویروس کرونا چین ،رایج ترین روایت رسانه های جریان اصلی در مورد خلق ویروس کرونا، این است که منشا این ویروس میکروارگانیسمی است که در بدن حیوانات وجود دارد و به دلیل مصرف یک خفاش وحشی توسط یکی از ساکنان چینی تبار ووهان به انسان منتقل شده است.

اما  به نظر می رسد شواهدی  برای نقض این روایت وجود داشته باشد، از جمله اینکه استان های همجوار ووهان که خفاش های وحشی زیادی در آنها زندگی می کنند، شیوع گسترده این بیماری را تجربه نکرده اند. به این دلیل و دلایل دیگر، تردیدهایی جدی در این باره به وجود آمده که ویروس کرونا به طور طبیعی و از طریق جهش ژنتیک به وجود نیامده، بلکه در یک آزمایشگاه و احتمالا به عنوان ماده ای برای جنگ بیولوژیک تولید شده است.

همچنین گزارش های متعددی حاکی از آن هستند که در این ویروس اجزایی وجود دارد که به اچ آی وی مرتبط است و نمی توانند به طور طبیعی تولید شوند. اگر این حرف درست باشد که این ویروس توسعه یافته یا حتی تولید شده تا به عنوان سلاح از آن استفاده شود، می توان این را نیز گفت که به طور تصادفی از «انستیتو آزمایشگاه ویروس شناسی» ووهان به بیرون درز کرده و به جمعیت حیوانی و انسانی منتقل شده است. تکنسین هایی که در چنین محیط هایی کار می کنند  اطلاع دارند که این «درزها» از آزمایشگاه ها مکررا رخ می دهند.

به همین منظور فاکس نیوز آمریکا در ادعای جدید خود کرونا را ساخته چینی ها عنوان کرد. و اعلام کرد که :

چین به خاطر کرونا به دادگاه‌های بین‌المللی کشیده خواهد شد!

به نوشته روزنامه آفتونبلادت پرتیراژ ترین روزنامه سوئد: شی ژنگ لی دانشمند چینی که در آزمایشگاه ووهان چین کار می‌کرده با مدارک و اسناد محرمانه زیادی درباره کرونا از سفارت آمریکا در پاریس درخواست پناهندگی سیاسی کرده است!

او می‌گوید: ویروس به طور اشتباهی از آزمایشگاه ووهان به بیرون سرایت کرد.

اما برخی هم بر این نظرند با توجه به اینکه دولت ترامپ همواره مسئله افزایش قابلیت رقابت جهانی چین را به عنوان تهدیدی مستقیم علیه امنیت ملی و سیطره اقتصادی آمریکا مطرح کرده، این امکان وجود دارد که واشنگتن این ویروس را در تلاش برای ضربه زدن به اقتصاد و نیروی نظامی رو به رشد چین خلق و منتشر کرده باشد.

در گذشته آمریکا چندین با از سلاح های بیولوژیکی در اقصی نقاط مختلف دنیا استفاده کرده است. از سرخپوستان به وسیله ۹۷ نوع طاعون و وبا گرفته و بمباران بیولوژیک هیروشیما و ناکازاکی تا آزمایش سلاح بیولوژیک بر روی سیاهپوستان فقیر سنت لوییس.

با وجود تمام فرضیات و نظریات موجود، همچنان برخی محققان و تحلیلگران معتقدند آمریکا به منظور رفع اتهام از خود، این ویروس را به صورت کنترل شده در کشور خود منتشر کرده است تا خود را از این اتهامات مبرا کند.

به هر روی ظهور ویروس کرونا نه تنها در چین، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر عواقب سیاسی انکار ناپذیری به دنبال دارد. در آمریکا پرزیدنت دونالد ترامپ پیشتر به خاطر دروغ گفتن در مورد این ویروس مورد شماتت قرار گرفته و سناریوهای متعددی در نشریات جریان اصلی وجود دارد که تاثیر احتمالی این اتفاق بر انتخابات در سال ۲۰۲۰ را مورد بررسی قرار داده اند.

اگر اقتصاد نیز به همراه بازار سهام سقوط کند، این اتفاق به شکل نامطلوبی بازتابی از این سئوال است که آیا ترامپ واقعا در این اتفاق مقصر است یا نه. اگر روند آلودگی و درمان خود بیماری در آمریکا خوب پیش نرود، این اتفاق واکنش های قابل توجهی به دنبال دارد، به ویژه با توجه به اینکه دمکرات ها بر بهبود وضعیت مراقبت های درمانی انگشت گذاشته اند. اما همانطور که یکی از صاحبنظران می گوید، این بیماری و سقوط اقتصاد تا وقتی که  پیش از انتخابات تغییر عمده ای رخ ندهد اهمیت خاصی ندارد، اما ظرف ۸ ماه آینده اتفاقات بسیار زیادی ممکن است رخ دهد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید