روش زیاد کردن شیر مادر – بخش دوم چگونه میتوان تولید شیر مادر را در حین دوران شیر دهی افزایش داد؟

روش زیاد کردن شیر مادر – بخش دوم

چگونه میتوان تولید شیر مادر را در حین دوران شیر دهی افزایش داد؟

زیاد کردن شیر مادر ، بسیاری از مادران نگران از میزان حجم شیر تولید شده خود در دوران شیردهی هستند و  هرچند وقت یک بار فکر می‌کنند شیرشان کم شده است و می‌ترسند که به اندازه کافی شیر مادر برای سیر شدن کودک خود نداشته باشند.

 بخش اول این مطلب درباره روش های افزایش شیر مادران در قبل از دوران شیردهی است که با کلیک بر روی جمله زیر می توانید بطور کامل آن را مطالع کنید.

روش زیاد کردن شیر مادر – بخش اول

 

در بخش دوم هم می توانید روش های افزایش شیر مادر در حین دوران شیر دهی مطالعه کنید.

آرامش خود را حفظ کنید

استرس می‌تواند به توانایی شما در تولید شیر آسیب برساند. سعی کنید قبل از پمپاژ یا شیردهی با پخش موسیقی آرامش‌بخش، به چیزهای مثبت و آرامش‌بخش فکر کنید و از لحظه‌هایی زندگی لذت ببرید.
•    اگر می‌خواهید، درست قبل از پمپاژ یا شیردهی، سینه‌های‌تان را برای مدت کوتاهی ماساژ دهید.

به کودک خود اجازه دهید تا زمانی که می‌خواهد شیر بخورد

هرچه بیشتر سینه‌های شما تحریک شود، شیر بدن شما بیشتر می‌شود. حداقل ۸ وعده در یک دوره ۲۴ ساعته ایده‌آل است و حتی در صورت امکان بیشتر. اگر به طور معمول از برنامه مشخص تغذیه می‌کنید، به کودک اجازه دهید تا در صورت تقاضا تغذیه کند تا تولید شیر مادر را افزایش دهد.

برای تحریک از طریق تماس پوستی، در هنگام شیردهی، کودک را لخت کنید

تحریک کردن کودک در هنگام تغذیه با شیر مادر ممکن است به کودک به طولانی شدن مدت تغذیه کمک کند. (زمان طولانی‌تر به معنای تولید بیشتر شیر مادر است.)
•    کودک خود را فقط پوشک کنید، اما یک پتو را روی پشت خود بکشید تا مطمئن شوید که سرما نمی‌خورد.
•    سینه بند خود را برداشته و پیراهنی بپوشید که از جلو باز شود، بدین ترتیب تماس پوستی بین شما و کودک‌تان بیشتر برقرار می‌شود.

تغذیه با اسلینگ را امتحان کنید

اسلینگ یک آویز است که کودک در آن قرار می‌گیرد و کودک در نزدیکی سینه مادر قرار می‌گیرد. نگه داشتن کودک در نزدیکی سینه مادر او را تشویق می‌کند که شیر بیشتری میل کند. همچنین با اسلینگ می‌توان به کودک در حین حرکت شیر داد، زیرا برخی از کودکان تمایل به خوردن شیر بیشتر در حین حرکت دارند .
•    در هر بار تغذیه به کودک خود هر دو سینه را پیشنهاد دهید تا بدن‌تان شیر بیشتری تولید کند. به محض کند شدن مک زدن، سینه خود را عوض کنید. بگذارید کودک تا زمانی که خوابش ببرد یا خودش جدا شود، شیر بنوشد.

شیر دادن در رختخواب را امتحان کنید

یک یا دو روز کودک خود را به رختخواب خود ببرید و وقتی کودک نیاز به شیر داشت، هیچ کاری جز شیر دادن به کودک انجام ندهید. درست است که شما کارهای دیگری نیز دارید که باید انجام دهید، ولی این یک یا دو روز را به عنوان تعطیلات در نظر بگیرید.
•    در طول این تعطیلات، از مزایای چرت زدن در حین شیردهی استفاده کنید، یعنی در کنار کودک خود دراز بکشید تا کودک احساس کند همیشه به غذای مورد علاقه خود نزدیک است. این هم مادر و هم کودک را آرام می‌کند. همچنین باعث افزایش تحریک هورمون‌های تولید شیر می‌شود.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید