ماجرای کامل بریده شدن سر دختر تالشی توسط پدرش سر بریدن فجیع رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی به دست پدر

ماجرای بریده شدن سر دختر تالشی توسط پدرش

سر بریدن فجیع رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله تالشی به دست پدر

بریده شدن سر دختر تالشی ،در نخستین روز از خرداد پدری از ترس بی‌آبرویی، داس را بر گردن نحیف دختر ۱۴ ساله‌اش نشاند و سرش را برید و نام «رومینا» مانند سارینا، هوژان، فرشته، زعفران، نازنین،، زبیده، سارا، هاجره و… قربانیان قتل‌های ناموسی همین چند ماه آغازین سال ۹۹، در فهرست اسامی قبرستان جا گرفت. دختری که هنوز ۱۴ سالش تمام نشده بود.

 دختر سیزده ساله اهل توابع تالش به طرز وحشتناکی توسط پدرش سر بریده شد. رومینا اشرفی ۱۳ ساله به همراه دوست پسرش توسط پلیس دستگیر می شود و سپس به خانواده شان تحویل داده شدند اما مدتی که به خانه می آید شب در خواب پدرش در یک اقدام جنون‌آمیز وحشتناک اقدام به بریدن سر او می کند و او را به قتل می رساند.

رومینا دانش‌آموز ۱۳ ساله اهل تالش بعد از اینکه با دوست پسر خود فرار می کند دستگیر می شود اصرار زیادی می‌کرد که او را به خانواده اش تحویل ندهد اما در نهایت او تحویل پدرش داده شد و شب توسط این پدر بی رحم به قتل رسید و سر او را برید.

رومینا اشرفی اهل شهرستان حویق از توابع تالش واقع در استان گیلان بوده که در این شهرهای کوچک اتفاقاتی که رخ می‌دهد به سرعت دست به دست شد و به گوش دیگر می‌رسد و پدر رومینا وقتی که می بیند همه شهر از داستان دخترش باخبر شده اند شب تصمیم می گیرد که او را به قتل برساند و سر او را از تنش جدا می کند. پدر رومینا علت این کار را آبرو ریزی دخترش نام برده است.

پدر ابتدا سعی می‌کند دخترش را خفه کند و وقتی موفق نمی‌شود، سر دختر را با داس می‌برد. با شیون‌های مادر و بقیه همسایه‌ها پلیس سر می‌رسد و قاتل را بازداشت می‌کند. این روزها پدر قاتل در زندان است، برادر ۶ ساله و مادر رومینا تنها عزاداران این خانه نیستند. اهالی روستای «حویق» شهرستان آستارا چند روزی است که در غمی عمیق به سر می‌برند.

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم.

منبع آگاهی که درباره قتل رومینا با یکی از سایت های خبری گفتگو کرده است می‌گوید: «رومینا متولد ۱۳۸۵ بود. با پسری از همشهری‌هایش دوست شد. خانواده‌اش سنتی نبودند اما پدرش خشن، معتاد و بیکار بود. فرار او شاید بیشتر از شرایط و محیط خانه بود. قتلش خیلی فجیع بود. پدرش هم بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شده است اما چه فایده‌ای دارد؟ رومینا مرده است. آن‌هم به بدترین شکل ممکن.»

بنا به گفته این منبع آگاه وقتی رومینا و پسر همراهش که به دلیل حفظ امنیت او از افشای نامش خودداری شده بازداشت شدند، هم در زمان انتقال به دادسرا برای تشکیل پرونده و هم در طول دادگاه به‌کرات از ماموران، مسئولان نیروی انتظامی و قاضی خواهش کرده بود که او را به خانواده‌اش تحویل ندهند.

رومینا به ماموران گفته بود که در خانه پدرش بعد از این اتفاق امنیت جانی نخواهد داشت: «متاسفانه قاضی به‌جای سپردن رومینا به یکی از اقوام یا نزدیکان تا فروکش کردن خشم پدر او را به خانه پدرش فرستاد. از طرفی نزدیکان این خانواده هم به‌جای وساطت و گرفتن میانه، با گفتن حرف‌های تحریک‌آمیز آتش خشم پدر رومینا را شعله‌ورتر کرده و به بروز چنین فاجعه‌ای کمک کرده‌اند.»

به گفته این منبع آگاه، پدر رومینا در هنگام ارتکاب قتل در شرایط عادی نبوده و همین می‌تواند موجب تخفیف در مجازات او شود: «پدر رومینا به اعتراف خودش در زمان ارتکاب به قتل تحت‌تاثیر قرص‌های روان‌گردان بوده است. همان‌طور که گفتم این خانواده مذهبی نبودند اما پدر معتاد بود. صبح روز اول خرداد، مادر رومینا را به بهانه‌ای از خانه بیرون می‌فرستد و از خلوتی خانه و خواب بودن رومینا استفاده کرده و با ضربه یک جسم سخت و برنده گلوی دخترک را بریده و او را به قتل رسانده است. آن‎‎طور که در کانال‌های محلی خبر درج‌شده شاهدان گفته‌اند صحنه قتل خیلی هولناک، فجیع و ناراحت‌کننده‌ای بوده است.»

پدر رومینا به گفته شاهدان و منابع خبری محلی حالا بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید