واکنش ها به بازداشت اکبر طبری بازداشت اکبر طبری چه واکنش هایی در پی داشت؟

واکنش ها به بازداشت اکبر طبری

بازداشت اکبر طبری چه واکنش هایی در پی داشت؟

با بازداشت اکبر طبری و بررسی و اعلائم اتهامات وی واکنش هایی به همراه داشت. از اکبر طبری بعنوان مرد فاسد قوه قضایه نام برده اند. وی معاون قوه قضائیه در دوره آیت الله آملی لاریجانی بود.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

پس از اعلام بازداشت اکبر طبری بسیاری در فضای مجازی اقدام قوه قضائیه تحت ریاست سید ابراهیم رئیسی را تحسین کردند. هواداران و دوست داران حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی  معتقدند او با قدرت به جنگ فساد رفته است و به مبارزه با فساد در قوه قضائیه هم می‌پردازد.

مرتبط  ماجرای واردات 420 کانتیر لوازم خانگی بوش

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی از روزی که بر مسند ریاست دستگاه قضا نشست، بر مبارزه با فساد تأکید کرد و گفت: «تسامحی در برخورد با فساد نخواهد داشت.» او ابتدای خردادماه در نشست با اصحاب رسانه بر مبارزه فراجناحی با فساد تأکید کرد.

اکبر طبری کیست؟

برخی دیگر می گویند دستگیری اول راه است و باید دید قوه قضائیه به اتهامات او با بی طرفی رسیدگی می کند. عده ای هم در فضای مجازی با اشاره به اتهام‌های احتمالی طبری از اینکه فساد تا بالاترین سطوح رسوخ کرده ابراز ناراحتی کرده اند.

اما محمود صادقی نماینده تهران در توئیتی متذکر شده است که “باتوجه به تأیید خبر بازداشت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه، جا دارد مسئولان درباره تصرفات مشارالیه در وجوه امانی مردم که توسط قوه سپرده گذاری شده شفاف سازی کنند.” اشاره او به ماجرای حساب‌های جنجالی قوه قضائیه است که چند سال پیش توسط همین نماینده در مجلس افشا شد و جنجالی بزرگ به پا کرد.

مرتبط  اسم و عکس سرکرده داعشی که وارد ایران شد ؟

با وجود اینکه خبر بازداشت طبری تائید شده است اما اخباری که درباره او منتشر می شود قطره چکانی است و جزییات اتهاماتش روشن نیست.

باید منتظر جلسه های مجدد اکبر طبری برای رسیدگی به اتهاماتش باشیم.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید