بیژن قاسم زاده کیست؟ بیژن قاسم زاده سپر دفاعی مهدی تاج است؟

بیژن قاسم زاده کیست؟

بیژن قاسم زاده سپر دفاعی مهدی تاج است؟

بیژن قاسم زاده ،پرونده جنجالی این روزهای قوه قضائیه مربوط به معاون اسبق رئیس دوره قبل قوه قضائیه به نام اکبر طبری است. درکنار نام اکبر طبری که اتهامات زیادی به وی وارد است، اسامی دیگری هم وجود دارد. یکی از این اسامی بیژن قاسم زاده است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

در برنامه فوتبال برتر شبکه سوم سیما با مجری گری میثاقی که از شبکه سوم سیما پخش می شود، این هفته مهمان مهدی تاج بود. در این برنامه پس از جدال لفظی این دو باهم ، میثاقی از افتادن سپر رسانه ایی مهدی تاج سخن می گوید که برخی به عادل فردوسی پور نسبت می دهند که به عقیده بسیاری این تعبیر اشتباه است و منظور میثاقی بیژن قاسم زاده ، متهم ردیف ۱۱ پرونده اکبر طبری است که متهم به فساد مالی در دستگاه قضایی شده است.

اما بیژن قاسم زاده چه کسی است؟

قاسم زاده ابتدا در فدراسیون کشتی به عنوان رییس کمیته انضباطی حاضر شد و بعد به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در دادسرای رسانه در حوزه ورزش فعالیت کرد که حکم‌های سنگینی برای عده‌ای از فوتبالی‌ها صادر کرد. همان زمان شایعه شد که ارتباط مهدی تاج با قاسم زاده بسیار حسنه است و بسیاری از ترس محرومیت از سوی قاسم زاده، انتقاد تندوتیزی از مهدی تاج نمی‌کنند.

مرتبط  یارانه 1400 چقدر است ؟

حالا با آمدن نام قاسم زاده در ردیف یازدهم متهمین، به نظر می‌رسد میثاقی طعنه‌ای به تاج زده و عبارت افتادن سپر رسانه‌ای اشاره‌ای مستقیم به متهم بودن قاسم زاده است.

اکبر طبری کیست؟

 بیژن قاسم زاده بازپرس سابق جنجالی کارکنان دولت ، رسول دانیال زاده سرمایه دار به همراه ۲۴ متهم دیگر به اتهام اعمال نفوذ و ارتشاء در حد وسیع در شعبه ۵ دادگاه کیفری به ریاست بابایی برگزارشد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود، تأیید کرد که بیژن قاسم‌زاده، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه، بازداشت شده است و با وجود اینکه توضیحات دقیقی در این خصوص ارائه نشده ولی اینطور عنوان شده که در واقع، بازداشت بیژن قاسم‌زاده در ارتباط با پرونده‌های مفاسد اقتصادی درون قوه قضائیه صورت گرفته است. ا

ردپای قاسم‌زاده در فیلتر تلگرام و پرونده تتلو

قاسم‌زاده، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه است که دستور فیلتر تلگرام را صادر کرده و در پرونده‌های جنجالی مثل بازداشت تتلو و فرستادن سوشا مکانی به زندان اوین و همچنین محاکمه حمید بقایی حضور داشته، اکنون به عنوان یکی از متهمان اصلی پرونده فساد اکبر طبری معاون سابق قوه قضاییه (آملی لاریجانی) در دادگاه حضور یافته و پیش از این با صدور دستور فیلتر تلگرام حاشیه‌ساز شده بود، در فصل ۹۶-۹۵ لیگ برتر در مراسم برترین‌های سال فوتبال ایران حاضر شده و حتی با حضور بر روی سن جایزه مرد اخلاق را هم داده بود.

قاسم‌زاده پیشتر و در سال ۹۰ به عنوان رئیس کمیته انضباطی فدراسیون کشتی منصوب و مشغول به کار شد و در دوران فعالیتش در این فدراسیون چند بار نامش در رسانه‌ها مطرح شد.

مرتبط  شایعه حکومت نظامی در تهران بخاطر کرونا !؟

محرومیت غلامرضا محمدی به دلیل فحاشی

یک سال بعد و در جریان درگیری در فینال لیگ کشتی آزاد، غلامرضا محمدی را به دلیل فحاشی، تهدید و ضرب و شتم رئیس کمیته داوران با محرومیت یکساله مواجه کرد. وی در گفتگویی درباره حکم صادره گفت: می‌خواهیم این امپراتوری که بعضی‌ها برای خود درست کرده‌اند و هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند را از بین ببریم. در طرف مقابل اما اخباری پیرامون ارتباط او با تیم کشتی داماش بابل در لیگ برتر منتشر شد که وی در دفاع از خودش گفته بود: فقط حامی مالی را به سمت بابل هدایت کردم. حتی برای مقابله با ذهنیت‌ها، از سرمربی خواستم اگر حقی هم از داماش ضایع شد به خاطر من اعتراض نکنند تا شائبه‌ای پیش نیاید.

غلامرضا منصوری کیست؟

جدایی قاسم‌زاده از فدراسیون کشتی

قاسم‌زاده یک سال بعد و در پی ترفیع جایگاه در قوه قضاییه از فدراسیون کشتی جدا شد و به دادسرای فرهنگ و رسانه رفت و شعبه دوم این دادسرا را برای رسیدگی به جرائم ورزشی به صورت اختصاصی در نظر گرفت و در دفاع از این تصمیم خود از لزوم رصد دقیق جرایم ورزشی و سالم‌سازی فضای ورزش برای حاکمیت اخلاق صحبت کرد.

فوتبالی‌ها قاسم‌زاده را با حکمی که علیه سوشا مکانی صادر کرد می‌شناسند و وی حکم به زندانی شدن گلر وقت پرسپولیس دارد که یکی از جنجالی‌ترین احکام سال‌های اخیر بود.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید