تخریب ملک رئیس جمهور صحت دارد؟ + فیلم ماجرای تخریب ملک رئیس جمهور چیست؟

تخریب ملک رئیس جمهور صحت دارد؟ + فیلم

ماجرای تخریب ملک رئیس جمهور چیست؟

فیلمی در فضای مجازی تحت عنوان تخریب ملک متعلق به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در حال پخش شدن است. طبقه سوم ملک «حسن روحانی» در «نیاوران» تخریب شد.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

‏یک روز پس از انتشار توییت افشاگرانه‌ی «مصطفی فقیهی» ⁦ ⁩ صاحب امتیاز سایت «انتخاب» باعنوان «ساخت غیرقانونی ۴۰۰۰ متر بنای متعلق به روحانی»، طبقه سوم این ملک در حال ساخت، تخریب شد.

اما ماجرا چیست؟ آیا این خبر واقعیت دارد؟

اخبار منتشر شده مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد.

حمید موسوی، شهرداری منطقه یک:

 ۶ سال پیش مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در جماران صادر شد و در نهایت یک گود ۱۴ متری حفاری شد، اما بعد از مدتی این گود به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه نگهبان در زمره گودهای پرخطر قرار گرفت.

مرتبط  روحانی کرونا بگیرد چه اتفاقی می افتد ؟

پیش از سال جدید، نهاد ریاست جمهوری نسبت به تکمیل ساخت و ساز و درخواست اخذ پروانه نیز اقدام کرد، کاربری ملک، مسکونی و بر اساس ضوابط طرح تفصیلی دارای تراکم۳۰۰ درصد است و برخلاف برخی اخبار منتشره این ملک باغ نیست و به عبارتی مستند به مصوبه کمیسیون ماده هفت ازسال ۹۳ نوعیت ملک، باغ نیست و همچنین تائیدیه جدید کمیسیون ماده ۷ مبنی بر باغ نبودن را نیز دارد.

طرح ارائه شده بصورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده است که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است و همچنین براساس پهنه ملک، می‌توانستند ۷۰ درصد سطح اشغال داشته باشند؛ اما حدود۶۰ درصد ساخت و ساز داشتند که کمتر ازضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است. همچنین رعایت بر اصلاحی و شیب زیاد زمین(اختلاف ۹ متری شمال و جنوب زمین) شرایط خاصی را بوجود آورده است.

مرتبط  قسمت ۱۴ سریال آقازاده چه اتفاقی می افتد ؟

مأموران شهرداری متوجه ساخت یک “نیم” طبقه برخلاف ضوابط مصوب شدند که عصر روز گذشته، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند،این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست؛ اما متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد،این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و در حال حاضر نیز سازنده بنیاد مسکن است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید