محمدرضا اعرابی خواننده پاپ بر اثر کرونا فوت کرده است؟ محمدرضا اعرابی که بخاطر کرونا درگذشت کیست؟

کدام خواننده پاپ بر اثر کرونا فوت کرده است؟

محمدرضا اعرابی که بخاطر کرونا درگذشت کیست؟

خواننده معروف پاپ سنتی اصفهان ،محمدرضا اعرابی که بر اثر کرونا در بخش مراقبتهای ویژه بستری بود روز گذشته در سن ۳۸ سالگی درگذشت. او ۴۸ ساعت قبل از فوت این ویدیو را به اشتراک گذاشته بود و درباره بیماری کوئید ۱۹ هشدار داده بود.

محمد رضا اعرابی متولد ۱۲ بهمن ۱۳۶۱ و دانش آموخته رشته موسیقی بود که از تو باید می‌گذشتم معروف‌ترین قطعه از این خواننده اصفهانی است.

وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۱ با حضور در کلاس‌های ردیف آوازی نزد شادروان استاد قاسمی و استاد سید رضا طباطبایی آغاز کرد و در ادامه کلاس‌های سلفژ را نزد استاد کیا در اصفهان به پایان رساند. اولین اثر موسیقی این خواننده جوان در سال ۸۰ با عنوان عروسک و کوچه دلواپسی ساخته که بیشتر با این موزیک شناخته شد.

دل نوشته رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان برای محمدرضا اعرابی

مهدی مزروعی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: “کرونا، محمدرضا اعرابی را هم از ما گرفت. روزی که اینجا از رفاقتمان نوشتم در هزارتوی خیال هم نمی‌پنداشتم روزی دیگر از رفتنت بنویسم. روحت شاد رفیق. “

او در ادامه نوشته زیر را بازنشر کرد: “محمدرضا اعرابی را به واسطه رابطه سببی، از وقتی من ۱۷ ساله و او ۱۵ یا شانزده ساله بود می‌شناسم، در آن سال‌ها من سنتور را با مهارت می‌نواختم و گهگاهی آهنگ هم می‌ساختم و همین سبب شد با محمدرضا اعرابی و مجتبی عسکری و جواد زمانی هم گروه و همنواز شوم و طی حدود یکسال نیم اجرا‌هایی به مناسبت‌های رسمی در اصفهان و دیگر شهر‌های کشور داشته باشیم.

در آن زمان فضای فعالیت در موسیقی به نسبت اکنون بسیار محدود و بسته بود و افقی روشن در این زمینه متصور نبود و این فضا با دانشجوی حقوق شدن من همزمان شد و از فعالیت هنری به شکل رسمی دور شدم.

مجتبی عسگری آوازخوانی را با شاگردی نزد استاد شجریان ادامه داد و در عرصه رسمی موسیقی حالا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

محمدرضا اعرابی، ولی فعالیت غیر رسمی را برگزید. اعرابی صدایی قوی و شفاف دارد و از کودکی، آواز را نزد اساتید بنام اصفهان آموخته است و همیشه در حسرت این بودم که چرا محمدرضا پا به عرصه رسمی نمی‌گذارد.

صدای اعرابی به هیچ‌وجه وابسته به ادوات و دستگاه‌های برقی نیست و تمام توانش را در حنجره و تکنیک خود دارد این ودیعه الهی همراه با صورت نیکو تمام مؤلفه‌های پیروزی را در اختیار او قرار داده است. بتازگی با خبر شدم محمدرضا اعرابی قصد ورود به بازار رسمی موسیقی را دارد. اگر این اتفاق رخ دهد بیگمان از او بسیار خواهیم شنید. ”

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید