آیا کرونا از راه گوش هم منتقل می شود؟ آیا ویروس کرونا از راه گوش هم وارد بدن می شود؟

آیا کرونا از راه گوش هم منتقل می شود؟

آیا ویروس کرونا از راه گوش هم وارد بدن می شود؟

از ابتدای اسفند ماه سال گذشته با اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران زندگی مردم به نوعی عوض شده است. در ابتدای شیوع این ویروس به علت اطلاعات کم و ناشناخته بودن ویروس حرف و صحبت های زیادی پیرامون راه های انتقال این ویروس و درمان آن و یا حتی علائم این ویروس بود. اما از همان ابتدا همه متخصصان و دانشمندان بر راه انتقال از طریق دهان و بینی و چشم توافق نظر داشتند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

اما سوالی که جدیدا مطرح شده است این است که آیا این ویروس کرونا از راه گوش هم می تواند وارد بدن شود و ما را بیمار کند؟

مرتبط  روحانی بخاطر کرونا در مجلس حاضر نشد؟

یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت: تاکنون شواهدی مبنی بر انتقال کرونا از راه گوش وجود ندارد، اما از نظر تئوری، احتمال انتقال ویروس از طریق گوش در بیماران دارای بیماری مزمن گوش میانی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر شقایق ابراهیم‌نژاد، با اشاره به راه‌های انتقال شیوع کرونا، اظهار کرد: راه اصلی انتقال ویروس کرونا از طریق مخاط بینی و حلق (دهان) است، اما تاکنون شواهدی مبنی بر انتقال این ویروس از طریق گوش وجود ندارد.

وی در خصوص انتقال کرونا از طریق تماس دست‌های آلوده با گوش، افزود: تاکنون ابتلا به کرونا از طریق دست زدن به گوش گزارش نشده و گوش به عنوان منشاء انتقال بیماری مطرح نشده است.

خبر مربوط به ساخته شدن واکسن کرونا را در اینجا بخوانید

ابراهیم‌نژاد در خصوص اینکه گوش درد نیز یکی از علائم کرونا است یا خیر، بیان کرد: گوش درد یک علامت غیراختصاصی است و اگر مجموعه علائم کرونا همراه با گوش درد باشد می‌تواند شک ما را مبنی بر ابتلای یک فرد به کرونا افزایش دهد، اما دلیلی برای اینکه بگوییم تنها گوش درد علامت ابتلا به کرونا است، وجود ندارد.

مرتبط  اوضاع جسمانی دختر پوتین بعد از تزریق واکسن کرونا

این متخصص گوش، حلق و بینی، عنوان کرد: بیماران مبتلا به بیماری مزمن گوش میانی مانند پارگی پرده گوش هستند باید مراقبت بیشتری داشته باشند، زیرا از نظر تئوری، احتمال انتقال کرونا از طریق گوش در این افراد وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مراقبت این افراد با افراد دیگر تفاوت ندارد و تنها باید مانند همیشه از ورود آب به گوش جلوگیری کنند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید