آیا کسی که کرونا گرفته است پس از بهبودی دوباره کرونا می گیرد؟ صحبت های دکتر مردانی از ابتلای مجدد بیماران کرونایی به کرونا

آیا کسی که کرونا گرفته است پس از بهبودی دوباره کرونا می گیرد؟

صحبت های دکتر مردانی از ابتلای مجدد بیماران کرونایی به کرونا

سوالی که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده است این موضوع ، ابتلای مجدد کروناست. با شیوع گسترده تر ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس بر هیچ کسی پوشیده نیست که با رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی امکان ریسک ابتلا به این بیماری پایین می آید.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

ماه های آخر سال قبل بود که مسئولان اعلام کردند کرونا وارد ایران شده است. این ویروس ناشناخته با هجمه اطلاعات بعضا نادرست به مردم شناسانده شد. اوایل چون اطلاعات کافی نسبت به این ویروس در اختیار نبود تقریبا هر روز یک خبر جدید از راه انتقال آن یا راه درمانش منتشر میشد.

آیا کسی که کرونا گرفته است دوباره به این ویروس مبتلا می شود؟!

مرتبط  فیلم مراسم خاکسپاری و تشییع ماه چهره خلیلی

سیستم ایمنی شما مانند ارتش شخصی‌تان است. شبکه‌ای گسترده از سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌ها که از بدن شما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند.

اما هنوز چگونگی پاسخ سیستم ایمنی به کروناویروس و اینکه آیا محافظت طولانی‌مدتی را ایجاد می‌کند یا نه، یکی از بزرگ‌ترین ناشناخته‌ها و ضروری‌ترین سؤالاتی است که محققان و مقامات بهداشتی با آن روبه‌رو شده‌اند.

از آنجا که بسیاری از محققان اعلام میکنند که تقریبا نزدیک به ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون هیچ گونه علائمی این بیماری را طی میکنند و یا علائم بسیار ناچیزی نشان می دهند ، بسیاری از مردم گمان می کنند که این بیماری را گرفته اند و دیگر نخواهند گرفت!!

صحبت های دکتر مسعود مردانی متخصص عفونی را درباره ابتلای مجدد این بیماری که مهمان برنامه طب بوده است را در زیر می بینید.

مطلب علمی درباره احتمال مجدد دوباره را در این مقاله بخوانید.

یک فوق تخصص ریه نیز با تاکید بر اینکه، افراد اگر یکبار به بیماری کرونا مبتلا شوند، به احتمال زیاد ایمنی پیدا می‌کنند، افزود: برخی بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شدند، نگران بودند که پس از مداوا  دوباره دچار این بیماری شوند.

مرتبط  روحانی بخاطر کرونا در مجلس حاضر نشد؟

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علی جماعتی در پاسخ به این سوال که فردی که مبتلا به بیماری کرونا شده باشد، آیا امکان ابتلای مجدد به بیماری را دارد یا نه اظهار داشت: به طور کلی این موضوع بسته شرایط ایمنی بدن افراد نیز ممکن است متفاوت باشد.

قائم مقام بیمارستان دکتر مسیح دانشوری توضیح داد: صرفا در مواردی که فرد سیستم ایمنی ضعیفی داشته و بدنش نتواند مصونیت لازم را ایجاد کند ممکن است مجددا به بیماری کرونا مبتلا شود.

این فوق تخصص ریه انجام تست آزمایشگاهی پس از گذراندن دوره بیماری توسط مبتلایان به کرونا را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر چنانچه آزمایش خون نشان دهد که سطح ایمنی بدن به حد قابل قبولی رسیده، معمولا و در بیشتر موارد بدن در برابر ویروس کووید ۱۹ مقاوم شده و فرد در مقابل این ویروس مصونیت پیداکرده است.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید