سهام هایی که امروز ۱۸ تیر در بورس بیشترین رشد را داشتند؟ آخرین خبر از اسامی سهام هایی با بالاترین و پایین ترین رشد در بورس تهران

سهام هایی که امروز در بورس بیشترین رشد را داشتند؟

آخرین خبر از اسامی سهام هایی با بالاترین و پایین ترین رشد در بورس تهران

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۶هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۷۵۳هزار واحد قرار گرفت.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

شاخص کل در ساعات اولیه بازار با بیش از ۱۸ هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و ۷۶۶ هزار واحد رسید. این در حالی است که شاخص کل هم وزن با ۲۰۰۰ واحد افت به عدد ۴۸۰ هزار و ۹۹۲ واحد رسید. بازار با افزایش شاخص کل همراه است اما شاخص هم وزن نشان می دهد که بازار آماده اصلاحی است که که پیش از این آن را در حوالی یک میلیون ۸۰۰ هزار اعلام کرده بودیم.

این اصلاح می‌تواند تا حدودی سهم‌ها را دست به دست کند اما روند بازار را منفی نخواهد کرد.

بورس

به گزارش رصد امروز و به نقل از تسنیم ، امروز سهامداران شرکت‌های معدنی دماوند، کمک فنر ایندامین و گروه صنعتی بوتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی مارون، کشت و صنعت دشت خرمدره و سرمایه‌گذاری مسکن الوند در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۶هزار و ۶۰۰واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۵۳هزار و ۶۷۸واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۵میلیارد و ۸۴۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۲هزار و ۷۵۶میلیارد تومان در بیش از ۲میلیون و ۳۷۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران معدنی دماوند، کمک فنر ایندامین و گروه صنعتی بوتان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی سبحان، کنترل خوردگی تکین و ایران ارقام بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرا بورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۹۹۲میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۱۸۲میلیارد تومان در ۹۹۴هزار و ۷۶۲۵نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۵۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی مارون، کشت و صنعت دشت خرمدره و سرمایه‌گذاری مسکن الوند بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، داروسازی سبحان انکولوژی و سرمایه‌گذاری آوا نوین بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرا بورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید