فیلم مقایسه اجاره بها خانه در ایران با ترکیه مقایسه نسبت درآمد و اجاره بها در ایران با ترکیه

فیلم مقایسه اجاره بها خانه در ایران با ترکیه

مقایسه نسبت درآمد و اجاره بها در ایران با ترکیه

اوضاع اجاره مسکن در ایران چندان خوب نیست. بدنبال ابر تورمی که اقتصاد ما با آن دست به گریبان است مسکن نیز دچار افزایش قیمت وحشتناکی شده است . درحالی دولت میانگین حقوق سال ۹۹ را حدود ۲۰ درصد افزایش داده که  نرخ اجاره‌بها امسال بیش از این افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات
مقایسه اجاره بها بین ایران و ترکیه

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک نسبت به افزایش نرخ اجاره در سال ۹۹ به دنبال کاهش سود سپرده‌، همزمان با آغاز فصل جابه جایی مستاجران هشدار داد.

مرتبط  چند میلیون نفر کوپن دریافت می کنند ؟ + فیلم

 حسام عقبایی ضمن اشاره به اثرات کاهش سود سپرده‌های بانکی به ۱۵ درصد بر بازار خرید و فروش مسکن و نرخ اجاره در سال ۹۹ ، گفت: هرچند که کاهش نرخ سود سپرده‌ می‌تواند قدرت وام‌دهی بانک‌های تخصصی بخش مسکن را افزایش می‌دهد، اما در کنار کاهش اجباری نرخ سود سپرده بانکی، باید مشوق‌های اقتصادی دیگری را در نظر گرفت تا مردم خصوصا مستاجران در نابسامانی‌های بازار مسکن دچار آسیب نشوند.

 

اجاره بها

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: با کاهش سود سپرده‌های بانکی، این دغدغه وجود دارد که بخشی از نقدینگی سرگردان، وارد بازار مسکن شده و قیمت‌ها را به یکباره دچار جهش کند.

وی یادآور شد: همچنین این نگرانی نیز وجود دارد که با کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی، موجران و مالکانی که با درآمد حاصل از اجاره‌داری، گذران زندگی می‌کنند، اقدام به کاهش ودیعه مسکن (پول پیش) کرده و خواهان افزایش رقم اجاره ماهانه پرداختی از سوی مستاجران شوند؛ به خصوص که کاهش سود سپرده‌ها، با آغاز فصل جابه جایی مستاجران یا تمدید قراردادهای اجاره مسکن همزمان شده است.

مرتبط  قیمت طلا و سکه و دلار امروز ۸ آبان ۹۹

 

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید