برگشت محدودیت های کرونایی در تهران آغاز اعمال دوباره محدودیت های کرونایی در تهران

برگشت محدودیت های کرونایی در تهران

آغاز اعمال دوباره محدودیت های کرونایی در تهران

با توجه به نامه مورخ ۹۹/۴/۲۲ ارسالی از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعمال محدودیت‌ها (تعطیلی و تردد نداشتن) به مدت یک هفته در کلانشهر تهران شامل مصادیق زیر می‌باشد:

  • دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، زبان سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها.
  • سینما، تئاتر و مراکز مشابه.
  • موزه و باغ موزه ها.
  • تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی.
  • مساجد و مصلی ها، برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها.
  • باشگاه‌های ورزشی، ورزش‌های پربرخورد.
  • کافه، قهوه خانه و چایخانه.
  • باغ وحش و شهر بازی ها، مراکز تفریحی، آبی، استخر‌های سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی.

دبیر و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران همچنین از تمام واحد‌های تابعه شهرداری تهران خواست با نظارت و اجرای دقیق بر محدودیت‌های ذکر شده، گزارش اقدامات را به این سازمان ارسال کنند.

محدودیت های کرونایی در تهران دوباره از امروز مجددا برقرار می شود. اما همچنان لغو طرح ترافیک صورت نگرفته و ۴۵ درصد تهرانی‌ها برای حضور در محل کار از منزل خارج می‌شوند.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران گفت: ۶۲ درصد مردم تهران معتقد هستند که فاصله‌گذاری اجتماعی خیلی کم در مترو رعایت می‌شود؛ این در حالی است که ۴۴.۷ درصد مردم برای حضور در محل کار و ۲۵.۲ دهم درصد برای خرید از منزل خارج می‌شوند.

چهاردهمین روز هشدار کرونایی در پایتخت را سپری می‌کنیم، وضعیتی که روز به روز موجب افزایش نگرانی مردم، کادر درمان و مسئولان شهری شده است، شرایط نگران کننده‌ای که به گفته استاندار تهران حکم وضعیت قرمز کرونایی را دارد، زیرا این کلانشهر دارای پیچیدگی‌های خاصی است و اگر تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شود، کنترل بیماری به دلیل جمعیت و تراکم بالا دشوار خواهد بود.

پایتخت نشینان هم کم کم از ترس کرونا دوباره به جانشان افتاده است، در چند روز گذشته آمار فوتی کرونا باز هم رکورد زد و به عدد ۲۲۱ رسید، با افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا معاون درمان وزارت بهداشت در ابلاغی به همه بیمارستان‌های شهر تهران دستور داد تا بیماران کرونایی را پذیرش کنند.

محدودیت های کرونایی

وضعیت نگران کننده تهران

به دنبال شرایط هشدار یا به گفته استاندار تهران وضعیت قرمز شهر تهران، چهارشنبه هفته گذشته اعضای ستاد کرونای تهران جلسه اضطراری با وزیر بهداشت برگزار کردند و خواستار اعمال برخی محدودیت‌های کرونایی شدند.

زالی فرمانده ستاد کرونای تهران در این جلسه از افزایش آمار مراجعان به مراکز درمانی از هشتم تیرماه به بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: ابتلا و بستری در بخش‌ها و همچنین بستری در آی سی یو در حال افزایش و ترخیص بیماران در حال تقلیل است.

او درباره مشکلات، نگرانی‌ها و درخواست‌های ستاد کرونا پایتخت از وزیر بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از فرمانده مبارزه با کرونا در عرصه ملی می‌خواهیم، هر آنچه که می‌توانید در افزایش اختیارات موسع ستادی استان تهران با توجه به پیچیدگی‌ها، ابرام بورزید؛ چراکه در تهران شرایط متفاوت داریم و تهران گرانیگاه کشور است.

فرمانده عملیات ستاد کرونای کلانشهر تهران خواستار اعمال برخی محدودیت‌های کرونایی مانند لغو یک هفته‌ای طرح ترافیک، فعالیت ادارات دولتی و خصوصی با ۵۰ درصد ظرفیت کاری، تعلیق تمام تجمعات مثل عروسی و عزا، نمایشگاه‌ها و سمینارها، تعویق آزمون‌های سراسری و در نهایت حتی تعطیلی یک هفته‌ای تهران شد تا بار مراجعه بیمارستان‌ها کاهش پیدا کند چرا که کادر درمان دچار خستگی و فرسودگی شده اند و هر روز شماری از آن‌ها به کرونا مبتلا و از چرخه درمان خارج می‌شوند.

بازگشت محدودیت های کرونایی در تهران

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران درباره اعمال محدودیت‌های مجدد در استان تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: طی بررسی‌های کارشناسی در کمیته مدیریت مبارزه با کرونا در استان تهران و تایید تصمیمات اتخاذ شده در کمیته انتظامی_اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجدد محدودیت‌هایی برای فعالیت برخی مشاغل در استان تهران اعلام شد.

استاندار تهران ادامه داد: فعالیت باشگاه‌های بدنسازی، فعالیت مراکز تفریحی آبی مانند شهربازی و استخر‌های سرپوشیده، برگزاری مراسمات عمومی مانند مراسم عروسی، ترحیم، همایش‌ها و… به مدت یک هفته از زمان ابلاغ نامه متوقف شده است.

او با اشاره به اینکه نظارت جدی بر این تصمیمات صورت خواهد گرفت، افزود: با این نظارت‌ها امیدواریم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که روند رو به رشد بیماری کرونا در استان تهران را کنترل شود.

علی اعطا سخنگوی شورای تهران درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: به نظر مى‌رسد براساس لیست ابلاغى، اعمال محدودیت‌هاى مورد نظر، فعلا رویکرد حداقلى دارد واز شهروندان درخواست داریم با رعایت پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری، در کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و شیوع آن، نقش جدى ایفا کنند.

ابلاغیه محدودیت های کرونایی در تهران

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید