سیل امروز در ماسوله + فیلم خروش سیل در یکی از روستاهای ماسوله

سیل امروز در ماسوله + فیلم

خروش سیل در یکی از روستاهای ماسوله

بارش شدید باران تابستانی در شهرک تاریخی ماسوله استان گیلان باعث جاری شدن سیل در این منطقه شده و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت.

سیل امروز در ماسوله

 بارش باران سیل آسا که حوالی ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه امروز  آغاز شد و حدود ۵ دقیقه بطول انجامید باعث بالا آمدن آب رودخانه در منطقه آبشار این شهر تاریخی شد و دیواره  حفاظتی رودخانه و پل عابر پیاده پائین دست آبشار را تخریب کرد.
یوسف نیرویی افزود: در این حادثه خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم اما آب ۱۵ خانوار  قسمت جنوبی شهر ماسوله قطع شده است و یک دستگاه خودروی پژو هم‌  در گل و لای گیر کرده بود که به کمک نیروهای شهرداری بیرون کشیده شد.

مرتبط  فیلم آتش زدن خودروی میلیاردی در بوشهر

برای دیدن ویدئوهای بیشتری درباره سیل اینجا را کیلیک کنید

در ۵۵ کیلومتری رشت در استان گیلان شهری به نام ماسوله واقع است. محل قرار گیری ماسوله در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن میباشد و از غرب به خلخال از شمال به ماسال و از جنوب به طارم محدود است این شهر دارای ۲۷ درجه و ۸ دقیقه طول جغرافیایی و دارای ۲۹ درجه و ۱ دقیقه طول جغرافیای می باشد.

ماسوله قدیم که به کهنه ماسوله نیز معروف است در فاصله ۵ کیلومتری غرب جاده ماسوله به خلخال واقع میباشد که سکونتگاه اولیه و قدیمی اهالی این شهر بوده است که بیشتر بناهای آن با سنگ دیوار خودنمایی می کنند.نخستین کاوش های باستانی صورت گرفته در این محوطه از شهرستان فومن توسط هیئت پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی استان گیلان که به شهریور ماه ۱۳۷۴ برمی گردد مشخص کرد که از سده پنجم تا هشتم هجری کهنه ماسوله از مراکز مهم در زمینه فلزکاری به شمار می رفت.

مرتبط  سخنان رهبر معظم انقلاب به همسر شهید فخری زاده + فیلم

 

سیل امروز در ماسوله

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید