آمار مبتلایان مجدد به کرونا در ایران در ایران چند نفر پس از بهبودی کرونا دوباره کرونا گرفتند؟

آمار مبتلایان مجدد به کرونا در ایران

در ایران چند نفر پس از بهبودی کرونا دوباره کرونا گرفتند؟

نخستین موارد مشکوک ابتلای مجدد به ویروس کرونا در ژاپن و چین باعث بروز بحث‌ها و موضع‌گیری‌های گوناگون کارشناسان در این باره شده است که امکان دوباره مبتلا شدن تا چه حد وجود دارد. در ایران نیز اعلام شده است که برخی ار مبتلایان به کرونا پس از بهبودی مجدد به کرونا کبتلا شدند. هرچند چندین بار این اخبار از مراجع مختلف به نوعی رد شد و برخی تائید کردند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

برخی علت مثبت شدن تست را اشتباه در آزمایش های اولیه دانسته بودند و برخی دیگر نیز بیان کردند که کرونا در مواردی درمانش به ۶۰ روز نیز کشیده می شود.

مرتبط  حداقل پایه حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۴۰۰

معاون تحقیقات و فناری وزارت بهداشت در واکنش به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر “ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا و کاهش احتمال اثربخشی واکسن کرونا” توضیحاتی ارائه داد.

اخیرا اخباری در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر این که اگر ویروس کرونا بتواند باعث ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا شود، پس اگر واکسن کرونا نیز کشف شود نمی‌تواند چندان مفید باشد و شاید نیاز باشد واکسن کرونا را به طور مداوم تزریق کنیم!

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در گفتگو با تسنیم در واکنش به این مطلب گفت: آن چه تاکنون مشخص است این است که ابتلا به بیماری کرونا باعث ایجاد ایمنی پایداری می‌شود و معلوم نیست که ایمنی ناشی از ابتلا به این بیماری ناقص باشد.

مرتبط  خیار کیلویی چند شده است ؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواردی از ابتلای مجدد به کرونا در ایران داشته ایم، تصریح کرد: خیر؛ در هیچ جای دنیا نیز هنوز ثابت نشده است که ابتلای مجدد به کرونا رخ بدهد؛ در مورد اکثر افرادی که گفته می‌شد که دچار ابتلای مجدد به این بیماری شده اند پس از بررسی مشخص شد که طول بیماری آن‌ها افزایش یافته است و در واقع یک کرونای طول کشیده است و در برخی موارد استثنائی حتی بیماری تا ۶۰ روز به طول انجامیده است.

رئيس کميته علمي ستاد مقابله با کرونا: هنوز در کشور موردي از بيمار کرونايي ديده نشده است که دوبار به اين بيماري مبتلا شده باشد.

مبتلایان مجدد به کرونا

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید