صحبت های بازیگران سریال دخترم نرگس بازیگران دخترم نرگس راجع به این سریال چه می گویند؟!

صحبت های بازیگران سریال دخترم نرگس

بازیگران دخترم نرگس راجع به این سریال چه می گویند؟!

این شب ها شبکه یک سریال دخترم نرگس را بر روی پخش دارد. پخش این سریال از ۸ تیرماه  شروع شده است. سریال دخترم نرگس روایتگر ماجرایی اجتماعی و پلیسی است و داستانی از یک خانواده را روایت میکند که شخصیت اصلی قصه آن نرگس دختر خانواده است.

سریالی که در ۲۷ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به سفارش سیمای استان‌ها در صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان غربی تولید شده است. سلیمان‌پور با اشاره به قصه و فضای سریال “دخترم نرگس” گفت: داستان اصلی این سریال خانوادگی، قصه دختری به نام نرگس صادقی را روایت می‌کند که سومین فرزند خانواده است؛ پدر خانواده رحمان صادقی است که آقای محمود پاک‌نیت نقش او را بازی می‌کنند. رحمان یکی از پیشکسوتان والیبال ارومیه است که شغلش‌ هم زرگری است. این خانواده در طول قصه دچار بحران می‌شوند که پیرو مشکل به وجود آمده اتفاقاتی رخ می‌دهد که تماشای آن برای مخاطب خالی از لطف نخواهد بود. روایت اصلی این سریال خانوادگی است اما در کنار آن یک داستان پلیسی هم داریم و قصه‌ها هم‌زمان با هم پیش می‌روند.

 کارگردانی و نویسندگی سریال “دخترم نرگس” را باقر حبیب پیران برعهده دارد و داوود سلیمان‌پور و سیدحسن فرخی به طور مشترک آن را تهیه کرده‌اند. “دخترم نرگس” تولید مرکز آذربایجان غربی است و از شنبه هفتم تیرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت. از جمله ویژگی‌های این سریال ترکیب بازیگران بومی و پایتخت است که در کنار یکدیگر به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند؛ توجه ویژه معاونت امور استان‌های صداوسیما به افزایش تولیدات نمایشی و میزان کیفیت آنها در سطح استان‌ها از جمله مواردی است که ضمن ارتقای کیفی این آثار به جذب مخاطب بیش از پیش منجر خواهد شد.

این سریال در بستر پلیسی و درامی اجتماعی، گره‌ها و فراز و فرودهای غیرقابل پیش‌بینی را روایت می‌کند. این سریال ۲۷ قسمتی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی تولید شده و در آن به موضوعاتی از جمله همزیستی اقوام و ادیان، قاچاق کالا و ارز  و تولید ملی پرداخته شده است.

نرگس، دانشجوی ممتاز دانشگاه ارومیه است و مراحل انتهایی پایان‌نامه خود را سپری می‌کند. او فرزند سوم خانواده صادقی است. نرگس همواره گره‌گشای مشکلات اعضای خانواده، به ویژه برادر بزرگترش نادر است اما در روند عادی زندگی‌شان اتفاقاتی می‌افتد و اسراری فاش می‌شود که احوال نرگس و خانواده را دگرگون می‌سازد… . محمود پاک‌نیت، حسین سحرخیز، مهوش صبرکن، رحیم نوروزی، مریم خدارحمی، فریبا طالبی، امیرحسین صدهزاری، هاشم چاووشی، جمال ذوالقدر، پدرام رحمانی، ماهرخ رفیع‌زاده و کامیار شکیبایی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.

خلاصه این سریال را در اینجا ببینید

محمود پاک نیت درباره ایفای نقش در سریال «دخترم نرگس» اضافه کرد: از نظر من این سریال اثر بسیار با کیفیتی است، سریالی خانوادگی – پلیسی که هر چه جلوتر می‌رود به واسطه گره‌های داستانی خود برای مخاطب جذابیت دو چندانی ایجاد می‌کند.

بازیگر سریال «دخترم نرگس» با اشاره به روایت اصلی این سریال اذعان کرد: من نمی‌خواهم داستان این سریال را پیش از آنکه مخاطب آن را ببیند لو بدهم اما در همین حد بگویم که داستان سریال دخترم نرگس در ادامه به نحوی پیش می‌رود که تاکنون در تاریخ سریال سازی کشور رخ نداده و می‌توانم بگویم که این سریال قصه‌ای کاملا بدیع و نو دارد. قصه ای که مخاطبان را غافلگیر می‌کند.

بازیگران سریال دخترم نرگس

وی در همین رابطه تاکید کرد: شاید مخاطب تلویزیونی در ابتدا سریال «دخترم نرگس» را مثل تمام داستانهای پلیسی گذشته ببیند اما در اصل این سریال ملودرامی خانوادگی است که روایت پلیسی آن را جلو می‌برد.

مریم خدارحمی در سریال “دخترم نرگس” نقش دختر خانواده‌ای را بازی می‌کند که درگیر مشکلات و چالش‌هایی می‌شوند و زندگی‌شان تحت تأثیر قرار می‌گیرد. خدارحمی نقش اصلی این سریال را بازی می‌کند و مایل است درباره جزییات شخصیتی که بازی کرده بعد از پخش سریال و بازخوردی که از مخاطبان می‌گیرد صحبت کند. او در گفت‌وگویی کوتاه درباره نقشش در این مجموعه تلویزیونی که از هفتم تیرماه از شبکه یک روی آنتن می‌رود توضیحاتی داده که در ادامه می‌خوانید.

مریم خدارحمی درباره شخصیت نرگس، نقشی که در سریال “دخترم نرگس” آن را بازی کرده، گفت: نقش نرگس شخصیت اصلی سریال است. قصه سریال “دخترم نرگس” حول مشکلات خانوادگی نرگس پیش می‌رود و به دو بخش تقسیم می‌شود که در بخش اول روایت ماجراهای پلیسی را شاهدیم و در بخش دوم بیشتر دغدغه‌های خانوادگی مورد توجه قرار می‌گیرند.

این بازیگر درباره ویژگی‌های شخصیت نرگس بیان کرد: نرگس زندگی پر فراز و نشیبی دارد و چالش‌های زیادی سرراهش قرار می‌گیرد. تقریباً از قسمت چهاردهم به بعد سریال هم نرگس محور قصه سریال قرار می‌گیرد و در همین فضا چالش‌های اصلی زندگی‌اش برای او پیش می‌آید. به دلیل همین چالش‌ها و اتفاق‌های جالبی که در طول قصه می‌افتد فکر می‌کنم بیننده جذب این سریال شود.

خدارحمی در ادامه با اشاره به جذابیت‌های سریال‌هایی که در استان‌هایی به غیر از تهران ساخته می‌شوند و درباره علت انتخاب این سریال با توجه به اینکه در شهر ارومیه تصویربرداری شده است توضیح داد: واقعیت این است که خودم خیلی دوست نداشتم از خانه و خانواده برای مدت طولانی دور شوم و برای بازی در این سریال هم حدود ۵ ماه در ارومیه ماندم اما وقتی قصه و علی‌الخصوص قصه نرگس را خواندم آنقدر به نظرم جذاب و دوست‌داشتنی آمد که نتوانستم آن را رد کنم.

این بازیگر ادامه داد: نقش نرگس جای بازی زیادی برای من داشت و فیلمنامه کار هم بسیار دقیق نوشته شده بود. بعد از مدت‌ها یک فیلمنامه خوب خواندم که این قابلیت را داشت برای آن از تهران دور شوم.

همان‌طور که می‌دانید مسائل زیادی وجود دارد که یک بازیگر خودش تنها انتخاب‌کننده نیست. هجوم بازیگران زیاد شده و از آن طرف تولیدات هم محدود شده‌اند و به همین دلیل پیشنهادها کم‌اند. برخی نقش‌ها هم برای از ما بهتران‌ است، اما نرگس نقشی بود که بعد از این همه سال عمیقا به آن علاقه‌مند و امیدوارم.

 او در ادامه بیان کرد: به عقیده من مراکز استان‌ها برای تولید فیلم و سریال به نوعی از امکاناتی که در پایتخت وجود دارد محروم‌اند. متأسفانه باید بگویم سریال‌سازی دست عده معدودی افتاده و به نوعی انحصاری شده است.

اما وقتی من قصه سریال “دخترم نرگس” را خواندم و شنیدم که کارهای قبلی آقای پیران سریال‌های خوبی بودند و چندین بار از مراکز پخش شده‌اند مطمئن شدم که راه درستی را انتخاب کرده‌ام. از طرفی به این نتیجه رسیدم ایشان هم  از آن دسته کارگردان‌هایی‌اند که به دلیل عدم حضور در پایتخت از نشان دادن استعدادشان محروم‌اند و همین قضیه هم در انتخاب من برای حضور در این سریال تأثیر داشت.

این بازیگر در پایان ضمن اشاره به سختی‌هایی که کار در شهرستان همراه دارد یادآور شد: امکانات برای سریال‌هایی که در شهرستان در نظر گرفته می‌شوند محدود است، این محدودیت شامل بحث بودجه هم می‌شود و این مسئله به گروه سازنده فشارهایی را وارد می‌کند. به نظرم تبعیض قائل شدن درباره بودجه تهران و شهرستان عادلانه نیست و سختی‌ها و فشردگی کار در شهرستان را مضاعف می‌کند.

از طرف دیگر باید بستر برای فعالیت استعدادهایی که در شهرستان‌اند اما امکان حضور و فعالیت در پایتخت را ندارند فراهم شود تا این افراد میدان بیشتری برای انجام فعالیت داشته باشند.

حسین سحرخیز از چهره‌های شناخته شده تلویزیون است که مخاطبان سینما و تئاتر هم کارهای زیادی را از او به خاطر دارند سحرخیز در سریال “دخترم نرگس” در نقش یک پلیس ظاهر شده است که گره‌گشای برخی از معضلات و چالش‌هایی است که برای دیگر شخصیت‌های قصه در طول داستان به وجود می‌آید.

سحرخیز درباره این سریال گفت: وقتی کار را به من پیشنهاد کردند فیلمنامه را دارای قابلیت‌های خوبی دیدم و احساس کردم نتیجه خوبی می‌تواند به دست بدهد. همان‌طور که می‌دانید فیلمنامه پایه و اساس اولیه هر کاری است و بر اساس آن کارگردان خمیری در دست دارد که می‌تواند با آن مجسمه زیبایی بسازد و اگر فیلمنامه خوب نباشد این اتفاق نخواهد افتاد.

او ادامه داد: من پیش از این کار، افتخار آشنایی با آقای پیران، کارگردان سریال را نداشتم و سریال دخترم نرگس اولین همکاری من و ایشان بود. با صحبت‌هایی که با ایشان داشتم احساس کردم آقای پیران تجربیات بسیار خوبی دارند، ضمن اینکه ایشان قبلاً فیلمبردار بودند و کادر و مدیوم تلویزیون را کاملاً می‌شناسند و به آن اشراف دارند.

حسین سحرخیز از چهره‌های شناخته شده تلویزیون است که مخاطبان سینما و تئاتر هم کارهای زیادی را از او به خاطر دارند سحرخیز در سریال “دخترم نرگس” در نقش یک پلیس ظاهر شده است که گره‌گشای برخی از معضلات و چالش‌هایی است که برای دیگر شخصیت‌های قصه در طول داستان به وجود می‌آید.

بازیگر سریال دخترم نرگس

سحرخیز درباره این سریال گفت: وقتی کار را به من پیشنهاد کردند فیلمنامه را دارای قابلیت‌های خوبی دیدم و احساس کردم نتیجه خوبی می‌تواند به دست بدهد. همان‌طور که می‌دانید فیلمنامه پایه و اساس اولیه هر کاری است و بر اساس آن کارگردان خمیری در دست دارد که می‌تواند با آن مجسمه زیبایی بسازد و اگر فیلمنامه خوب نباشد این اتفاق نخواهد افتاد.

او ادامه داد: من پیش از این کار، افتخار آشنایی با آقای پیران، کارگردان سریال را نداشتم و سریال “دخترم نرگس” اولین همکاری من و ایشان بود. با صحبت‌هایی که با ایشان داشتم احساس کردم آقای پیران تجربیات بسیار خوبی دارند، ضمن اینکه ایشان قبلاً فیلمبردار بودند و کادر و مدیوم تلویزیون را کاملاً می‌شناسند و به آن اشراف دارند.

این بازیگر در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه سریال «دخترم نرگس» کاری از مجموعه تولیدات استانی است بیان کرد: به نظر من یکی از سیاست‌گذاری‌های درستی که در تلویزیون اتفاق افتاده و در امور استان‌های صداوسیما در حال انجام است، بردن تله‌فیلم‌ها و سریال‌ها به شهرستان‌هاست. این اتفاق چندین حسن دارد، اول اینکه تماشاگر آن‌قدر که لوکیشن‌های تکراری در تهران دیده خسته شده است و همین نکته برای مخاطب تنوع ایجاد می‌کند و تماشاگر با تصاویر، فضاهای زیباتر مخصوصاً در شهرستان‌هایی که دارای آثار باستانی‌اند رو به رو می‌شود.

نکته دیگری که می‌توان به عنوان حُسن به آن اشاره کرد این است که وقتی فیلم یا سریالی در استانی به غیر از تهران ساخته می‌شود طبیعتاً از عوامل آن شهرستان استفاده می‌کند، نیروهای بسیار بااستعدادی که زمینه بروز و شکوفایی توانایی‌های آنها به دلیل محدودیت‌هایی که در شهرستان وجود دارد فراهم نیست اما با ساخت آثار جدی در شهرستان این بستر در کنار اشتغال‌زایی که برای آنها به وجود می‌آید فراهم می‌شود.

سحرخیز اضافه کرد: در این چند وقت شاهد بودم چند نیروی بااستعداد در شهرستان فعالیت‌هایی محدود داشتند اما وقتی در سریال‌های این‌چنینی حضور پیدا کردند به تهران راه یافته و بسیار مطرح شدند.

او در پایان درباره تجربه حضور در سریالی که در شهری به غیر از تهران ساخته شده است یادآور شد: چون من در تهران حضور دارم طبیعی است که اگر در کاری که در پایتخت ساخته می‌شود بازی کنم راحت‌ترم؛ از این جهت که می‌توانم بعد از پایان تصویربرداری هر روز به خانه خودم برگردم و در کنار خانواده‌ام وقت بگذرانم اما تجربه‌ای که من در ارومیه داشتم برایم جذاب بود و برخورد با هنرمندان این منطقه، آشنایی با مردم، سنت‌ها و آداب و رسوم ارومیه نیز از دیگر نکات دوست‌داشتنی این همکاری به حساب می‌آید.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید