حرف های کامل سعید حدادیان درباره برگزاری عزاداری محرم در کرونا سعید حدادیان درباره عزاداری در کرونا چه گفته است؟

حرف های کامل سعید حدادیان درباره برگزاری عزاداری محرم در کرونا

سعید حدادیان درباره عزاداری در کرونا چه گفته است؟

در دو روز گذشته اظهارات جنجالی سعید حدادیان درباره برگزاری مراسمات عزادری در ماه محرم ۹۹ در ایام کرونا حواشی بسیاری را به دنبال داشت.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

با اعلام خبر برگزاری مراسمات عزاداری در کرونا توسط رئیس جمهور و وزیر بهداشت، سعید حدادیان مداح کشور نیز گفت : بمیرم هم محرم را برگزار می کنم.

 سعید حدادیان در مراسم شهادت امام باقر در هیات رزمندگان غرب تهران که در محل ناحیه مقداد سپاه محمد رسول الله تهران برگزار شد گفت: مراسم محرم امسال را باید با شکوه برگزار کنیم. حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است.

او در بخشی از این مراسم گفت: من امسال با هر شرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می‌اندازم.

حدادیان در بخش دیگری از مراسم نیز گفت: ما قرار بود امسال مراسم عرفه را در فضای باز حرم عبدالعظیم برگزار کنیم. وقتی فضا باز باشد و مردم هم رعایت کنند می‌شود مراسم را برگزار کرد ولی متاسفانه برخی مسئولین با کار شکنی این مراسم را لغو کردند.

مرتبط  صید ترال ممنوع شد ؟! ترال چیست؟

این مداح با اشاره به امکان رعایت نکات بهداشتی و برگزاری مراسم گفت: این امکان وجود دارد که هم نکات بهداشتی را رعایت کرد و هم هیات برگزار شود. ما در هیات رزمندگان غرب این را به همه نشان دادیم. همین حالا مراسم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و مشکلی هم پیش نمی‌آید.

سعید حدادیان و برگزاری عزای امام حسین در کرونا

سعید حدادیان

اما این مداح معروف در واکنش به جنجال های پیش آمده نسبت به سخنانش گفته است که حرف های وی تقطیع شده است.

با بیان اینکه سخنان اخیرش در مورد برگزاری مراسم عزاداری محرم از طرف برخی رسانه‌ها تقطیع شده است، تاکید کرد: «رعایت پروتکل‌ها مطابق قواعد فقهی است»

به گزارش جماران؛ سعید حدادیان گفت: سخنان اخیر بنده از طرف برخی رسانه‌ها تقطیع شده است. زیربنا و اصل حرف من، بر این اساس بود که جلسات عزاداری ماه محرم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود که این امر نیز مورد نظر و وفاق همگان است.

سعید حدادیان، مداح اهل بیت (ع) با اشاره به سخنان اخیر خود در مجلس عزاداری شهادت امام باقر (ع) در مهدیه امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: این سخنان بنده تقطیع شده است. زیربنا و اصل حرف من این اساس بود که جلسات عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید برگزار شود که این امر نیز مورد نظر و وفاق همگان است.

مرتبط  صید ترال ممنوع شد ؟! ترال چیست؟

صحبت های روحانی درباره مراسم عزاداری در محرم ۹۹ در کرونا

وی افزود: در این جلسه مبنای بحث این قاعده فقهی بود: «الجمع مهما امکن اولی من الطرح» که بیانگر لزوم جمع دلالی بین دو دلیل متعارض، در صورت امکان است. معنایش آن است که متضمن عمل به هر دو دلیل تا حدامکان، است، زیرا عمل به هر دو دلیل، از کنار گذاشتن و عمل نکردن به آن‌ها بهتر است.

حدادیان تصریح کرد: بنابراین، کنار گذاشتن جلسات محرم نباید مطرح شود؛ زیرا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری هست.

این مداح اهل بیت (ع) تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ام که مسئولین وزارت بهداشت کشور، خود اهل جلسات امام حسین (ع) و مجالس عبادی هستند، اما دشمنان در ایام منتهی به محرم تلاش دارند ما را در جبهه مقابل آن‌ها قرار دهند.

وی افزود: در خصوص برپایی دسته عزاداری نیز من گفتم اگر لازم باشد این گونه عزاداری کنیم که دسته در فضای باز تشکیل شود، با فاصله سه متری میان هر نفر از میدان آزادی تا انقلاب عزاداری می‌کنیم که این حرف نیز تقطیع شد.

حدادیان در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی میان همه مسئولین و هیأتی‌ها متفق‌القول است.

3 نظرات

 1. شما رسانه ای ها اگر شده برای چند تا تبلیغات بیشتر و کاسبی بیشتر مادر بزرگتون رو هم دوباره عروس می کنید .

  • چرا فقط برای جلوگیری از انتشار کرونا مراسم مذهبی باید لغو بشه در حالیکه مذهبیون بیشتر از همه رعایت میکنند و لی قهوه خانه ها و مراکز تفریحی و همچنان مملو از جمعیت هست و کسی هم شاکی نیست

 2. مملکتی که دست جماعت مداح و ….باشد اخر و عاقبتش همین است
  ابتدایی ترین مسایل اسلام هم بلد نیستند
  امام معصوم قیام نمیکرد میگفت جان یک مسلمان بی گناه به خطر می افتد
  روزه واجب درصورت بیماری واجب نمی شود
  بعد با نظرات اقایان مقایسه کنید

  پنج ماهه امار فوتی ایران ثابت است همه کشورها امارشان نزدیک به صفر شد
  بخاطر همین افکار سطحی که جان انسانها کم اهمیت ترین است

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید