چگونه نذری های امسال ماه محرم ۹۹ را پخش کنیم؟ شرایط نذری دادن در ماه محرم 99

چگونه نذری های امسال ماه محرم ۹۹ را پخش کنیم؟

در دوران کرونایی چگونه نذری ها را بدهیم؟

درست در اوج گیری دوم کرونا که مدام رکوردهای تازه ای از مرگ مردم ثبت می شود، هم رئیس جمهور و هم برخی مداحان معروف، می گویند که محرم امسال، مراسم عزاداری باید برگزار شود!

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

هم‌زمان سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، گفته است که برای برگزاری مراسم عزاداری محرم “الگویی ارائه می‌دهیم که شیعیان سایر کشورها ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی بر جای گذاشت.”

آقای نمکی در دیدار با مداحان و واعظان گفت: “می‌خواهیم در تاریخ ثبت کنیم که هم یاد امام حسین را پاس داشتیم…و هم الگویی ماندگار و نمونه به جهان معرفی کردیم.”

اما این تجمعات عزاداری در دوران اوج گیری کرونا در ایران نگرانی های بسیاری را هم برای جامعه پزشکان و کادر درمان ، و هم برای بسیاری از مردم در پی دارد.

حتی در دو روز گذشته پروتکل هاب بهداشتی برای هیات های عزاداری منتشر شد که با کلیک جمله زیر می توانید بطور کامل شرح این خبر را مطالعه فرمائید.

مرتبط  آیا تب کرونا باعث تشنج می شود ؟

دستورالعمل‌های برگزاری مراسم ماه محرم ۹۹ در روزهای کرونایی

در این میان نذری دادن و ایجاد صف های طولانی برای نذری گرفتن نیز باعث تشدید آمار مبتلایان خواهد شد.

نذری های امسال ماه محرم ۹۹

نذری های امسال ماه محرم 99

مینو محرز،فوق تخصص بیماری های عفونی درباره شرایط نذری دادن در ماه محرم ۹۹ بیان می دارد که:

قدرت سرایت و ابتلای این ویروس، بسیار افزایش یافته است. این پیک جدید تعداد بیشتری را مبتلا می کند.  بنابراین در شرایط کنونی بدترین چیز که می تواند منجر به افزایش بیشتر بیماری کووید_۱۹ شود، تجمع است.
حتی خرج و نذری دادن هم به دلیل ایجاد صف های طولانی به نوعی تجمع بوده و خطرناک است. توصیه می کنم که افرادی که تمایل به نذری دادن دارند، به صورت مواد غذایی خام و خشک بوده و خودشان این مواد را در خانه مستمندان برسانند. به هر حال در شرایطی که وضعیت اقتصادی مناسب نیست، سعی کنند نذورات شان را به دست کسانی برسانند که نیاز دارند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید