صحبت های جنجالی نماینده مجلس از مافیای کنکور افشاگری یک نماینده مجلس درباره مافیای کنکور

مافیای کنکور

صحبت های جنجالی نماینده مجلس از مافیای کنکور

نماینده مجلس در تلویزیون از مافیای کنکور می گوید!

مافیای کنکور مؤسساتی که تقریبا هیچ دستاوردی برای نظام آموزش‌وپرورش نداشته‌اند، اما هر روز فربه‌تر و پولدارتر می‌شوند و سواد دانش‌آموزان را نشانه رفته‌اند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

در واقع موسساتی هستند که از طریق کنکور درآمدی میلیاردی بدست می آورند و آینده ی میلیون ها نفر را به خطر می اندازند. مافیای کنکور همین موسساتی هستند که همه ی ما در دوران کنکور در این موسسات ثبت نام کردیم و آینده ی همه را موفقیت در کنکور می دانند. در واقع سیستم آموزشی ما که یک سیستم کنکوری است به واسطه ی همین مافیا، با قدرت ادامه یافته و تفکری غلط را در جامعه رواج داده است.

مافیای کنکور در واقع موسساتی هستند که با انتشار کتاب های تست، آزمون های مشابه کنکور و کلاس های تقویتی، دانش آموزان را به سمت رشته هایی که شاید مورد علاقه شان نیست سوق می دهند و از این طریق درآمدی باورنکردنی بدست می آورند. باید اشاره کنیم که این درآمد به قدری بالا است که می شود که با آن تعداد زیادی شغل در کشور ایجاد کرد تا جوانان به کار مشغول شوند.

مرتبط  کدام نماینده مجلس تقاضای ماشین شاسی بلند را دارد ؟

مافیای کنکور با ایجاد ترس در بین جوانان، آنها را به سمت آینده ای تاریک و بیکار سوق خواهد داد. مافیای کنکور کاری کرده اند که سوالات کنکور دیگر از کتاب های درسی نباشد و تمامی سوالات کنکور به قولی از کتاب های تست مطرح شود. در واقع اگر فردی هر سال از کتاب های کنکور و کتاب های تست موسسات مختلف مافیای کنکور خریداری نکند نمی تواند در کنکور موفق باشد.

مافیای کنکور

مافیای کنکور

اگر خودتان در این مدت فضای مجازی را رصد کرده باشید، حتما تصویر رد و بدل کردن پیام یکی از داوطلبان با سایت سازمان را هم به خاطر خواهید داشت. داوطلبی نوشته بود: «با‌سلام، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. اگر تا ۲‌هفته بعد از کنکور به بیماری کرونا مبتلا شوم مطابق قانون مسئولیت جان من بر عهده سازمان سنجش خواهد بود و من کاملا قانونی به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنم.» و در مقابل از جانب سایت این گونه پاسخ داده شده بود که «با سلام شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش اختیاری می‌باشد. با سپاس.»

مرتبط  فیلم کامل آتش سوزی کارخانه میهن

پافشاری‌های سفت و سختی که برای برگزار شدن کنکور وجود داشت، برای خیلی‌ها این ذهنیت را به وجود آورد که شاید پای مافیای کنکور در میان باشد؛ نکته‌ای که ابراهیم خدایی، رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور، به آن واکنش نشان داد. او با اشاره به اینکه اگر تغییری که عده‌ای دنبال آن هستند رخ ندهد، بحث مافیای کنکور را مطرح می‌کنند، گفت: «کسی یا مافیای کنکور سازمان سنجش آموزش کشور را تحت فشار قرار نداده است و سازمان سنجش با افراد یا مافیای کنکور هیچ نوع ارتباطی ندارد.»

همه ما می‌دانیم که طبیعتا هیچ مسئولی وجود قدرت یا فشاری بیرونی را برای اجرای کاری، تأیید نمی‌کند، اما واقعا مافیای کنکور با سود‌های کلانی که هر سال به جیب می‌زنند، آیا می‌توانند در این زمان ساکت بنشینند؟

صحبت های یک نماینده مجلس از مافیای کنکور در تلویزیون را در ویدئو زیر مشاهده می کنید.

کنکور امسال برگزار می شود؟

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید