طواف زائران حج واجب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی + فیلم مراسم حج واجب در شرایط کرونایی

طواف زائران دور کعبه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی + فیلم

تایم لپسی زیبا از طواف وداع حجاج بیت الله الحرام

به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم حج امسال با حضور تعداد کمی از زائران برگزار شد. امسال فقط تعداد محدودی از شهروندان ساکن عربستان می‌توانند در مراسم حج شرکت کنند. سال گذشته حدود دو و نیم میلیون از عربستان و دیگر کشورها نفر در این مراسم شرکت کردند.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

در ادامه تایم لپسی زیبا از طواف وداع حجاج بیت الله الحرام را که صبح امروز با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد، مشاهده می‌کنید.

مرتبط  در کدام شهرها موج سوم کرونا شروع شده است ؟

زائران در تمام مراسم باید ماسک داشته باشند و فاصله اجتماعی و دیگر مقررات را رعایت کنند. آنها همچنین نباید هیچ وسیله‌ای را با هم مبادله کنند و استفاده از آسانسور هم محدودیت فاصله اجتماعی خواهد داشت.

منابع خبری به نقل از مقامات عربستان اعلام کردند شرکت در مراسم حج امسال فقط برای تعداد بسیار اندکی از شهروندان سعودی و خارجیان مقیم این کشور مجاز است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، وزارت حج و عمره عربستان روز گذشته (دوشنبه دوم تیر/ ۲۲ ژوئن) علت این تصمیم را افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در جهان، نبود واکسن برای پیشگیری و دارو برای درمان موثر بیماری کووید۱۹ و دشواری رعایت فاصله‌گذاری در ازدحام زائران عنوان کرد.

مقامات عربستان از اوایل فروردین ماه سال جاری امکان اعمال محدودیت برای شرکت زائران خارجی در مراسم حج تمتع و عمره امسال را مطرح کردند اما تصمیم نهایی را موکول به تحولات جهانی در ارتباط با شیوع کرونا کرده بودند.

مرتبط  صحبت های رهبر انقلاب امروز درباره اربعین 99 + فیلم

برای نخستین بار در تاریخ معاصر

به این ترتیب برای نخستین بار در تاریخ معاصر، یعنی از آغاز تاسیس پادشاهی سعودی در ابتدای دهه ۳۰ قرن بیستم، بزرگترین مراسم عبادی مسلمانان به شکل معمول برگزار نمی‌شود.

سال گذشته حدود دو نیم میلیون نفر در مراسم حج در مکه و مدینه شرکت کردند که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آنها شهروندان خارجی بودند.

حج واجب در شرایط کرونایی

حج واجب

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید