بیوگرافی زندگی ماه چهره خلیلی بیوگرافی و عکس های خانوادگی ماه چهره خلیلی

بیوگرافی زندگی ماه چهره خلیلی

بیوگرافی و عکس های خانوادگی ماه چهره خلیلی

۱۷ مرداد ماه بود که خبر درگذشت ماه چهره خلیلی همه دوستداران وی و جامعه هنری را در اندوه و ماتم فرو برد. دلیل فوت این بازیگر بیماری سرطان کبد بود. در این مطلب قصد داریم بیوگرافی این بازیگر فقید را برای شما بیان کنیم.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

ماه چهره خلیلی متولد ۲۵ دی ۱۳۵۵ در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه آکسفورد انگلستان می باشد ، او نوه مرحوم پروین سلیمانی از بازیگران قبل از انقلاب است.

سال ۱۳۶۰ وقتی تنها ۵ سال داشت به همراه خانواده به انگلیس مهاجرت کرد و در آنجا علاوه بر معماری دورهای بازیگری را در مدرسه هنری لندن گذراند. در سال ۱۳۸۱ بعد از نزدیک به ۲۲ سال زندگی در انگلیس به ایران بازگشت.

بعد از بازگشت به ایران روزی به همراه مادربزرگ خود پروین سلیمانی در یک مهمانی با ایرج قادری (کارگردان) آشنا شد و پیرامون علاقه خود به بازیگری صحبت کرد.

مرتبط  همسر روحانی الهام چرخنده کیست ؟

در همین دیدار بود که آقای قادری از او برای بازی در فیلم چشمان سیاه (۱۳۸۱) دعوت کرد.

سال ۱۳۸۳ به دعوت حسن فتحی در فیلم ازدواج به سبک ایران بازی کردم اما بخاطر ته لهجه انگلیسی که داشتم مدتی در کلاس های استاد سمندریان دوره های فن بیان را گذارندم.

هیچ ‌وقت استاد سمندریان را فراموش نمی ‌کنم به یاد دارم که ایشان از تکنیک ‌های خاصی برای اصلاح لهجه من استفاده می ‌کردند

ماه چهره خلیلی در ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۳ با ابراهیم اشرفی ازدواج کرد. این زوج به راحتی با اینکه می توانستند فرزند خود را در نگلیس بدنیا بیاورند، تصمیم گرفتند در ایران بچه دار شوند. آنها یک پسر به نام پرواز دارند که در سال ۹۵ متولد شد.

اولین عکس منتشر شده از پسر ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در یکی از مصاحبه هایش درباره نحوه آشنایی با همسرش گفت :

سر یکی از پروژه ها با همسرم که مدیر فیلمبرداری است آشنا شدم و کم کم با هم وارد تعامل شدیم  و بعد از آشنایی باهم ازدواج کردیم.

جالب است بدانید خواستگاری ما از طریق نرم افزار OOVOO برگزار شد ، یک لپ تاپ در خانه آقای خلیلی و یک لپ تاپ در خانه ما روشن بود و خانواده ها از این طریق یکدیگر را می دیدند.

مرتبط  بیوگرافی کمال بی مجری برنامه دویا دویا مدا + عکس

در سال ۱۳۹۳ شبکه جم از ماه چهره خلیلی بری بازی در یک پروژه سه ساله به ترکیه دعوت کرد و علاوه بر تامین هزینه های سفر ، خانه و ماشین مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان نیز بعنوان دستمز به وی پیشنهاد کرد.

اما خود می گوید بعلت مغایرت فعالیت آن گروه با قوانین جمهوری اسلامی از بازی در این شبکه کناره گیری کردم.

وی در مصاحبه ایی گفته بود که : بنا به اعتقاداتی که دارم هر سال ماه رمضان روزه می گیرم ، حتی در زمان ساخت سریال مختارنامه در هوای ۴۰ درجه روزه گرفتم . آن زمان بود که متوجه شدم در ایران روزه گرفتن چقدر سخت است.

صحبت های ماه چهره خلیلی از علاقه اش به ایران را در اینجا ببینید.

ابراهیم اشرفی متولد ۱۳ دی ۱۳۵۲ در تهران ، فیلمبردار است ، ایشان نیز از هنر دور نیستند و بعنوان فیلمبردار و مدیر فیلمبردار فعالیت میکند. از جمله کارهای او می توان به فیلم های سینمایی شب بیرون – تنها در چند دقیقه سکوت و … اشاره کرد.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید