تاریخ عرضه دارا دوم کی است؟ تاریخ دقیق عرضه صندوق دارا دوم چه روزیست؟

تاریخ عرضه دارا دوم

تاریخ دقیق عرضه صندوق دارا دوم

«صندوق دارا دوم» با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

یک عضو هیات رییسه مجلس از آغاز عرضه «صندوق دارا دوم» به مردم با ۳۰ درصد تخفیف در ۵ شهریور خبر داد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارا دوم دولتی همانند دور قبلی پذیره‌نویسی با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود و خریداران می‌توانند با مراجعه به بانک نسبت به خرید از این صندوق اقدام کنند.

۱۰۰ روز از نخستین واگذاری باقیمانده سهام دولت در بازار سهام در قالب صندوق‌های قابل معامله می‌گذرد و از همان زمان مباحث مربوط به صندوق دوم و سوم که قرار بود گرو‌ه‌های پالایش، فلزات و خودرو را در بر بگیرد، داغ بود.

وزیر اقتصاد  در گفتگوی تلویزیونی شبکه خبر اعلام کرد: دارا دوم هفته دولت عرضه می‌شود.

به گفته وی، قرار است اولین چهارشنبه شهریور ماه یعنی پنجم شهریور ماه این عرضه انجام شود.

مرتبط  ساعت طرح ترافیک در پاییز 99

فرهاد دژپسند در این گفتگو از حل مشکلات پیش روی تاسیس صندوق دارادوم خبر داد و گفت: در اولین چهارشنبه شهریور در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارادوم اقدام خواهد شد.

وزیر اقتصاد همچنین اعلام کرد: یکی از ویژگی‌های خوب دارا دوم این است که همه آحاد ایرانی می‌توانند نسبت به خرید سهام آن اقدام کنند. برخلاف دارا یکم که سقف دو میلیون تومانی برای خرید سهام آن در نظر گرفته شده بود، سقف دارا دوم مطابق با مصوب دولت به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد:با کارت ملی می‌توان سهام دارا دوم را خرید، خریداران دارا دوم در این معامله از تخفیف ارزش سهام برخوردار می‌شوند. خریداران دارا دوم در واقع یک سبد سهام متشکل از سهام پالایشگاه اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس را به صورت متمرکز خریداری می‌کنند.

عرضه دارا دوم

عرضه دارا دوم

صندوق دارا دوم چیست؟

 دومین صندوق سرمایه‌گذاری ETF دولتی، با هدف ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده‌ها با عنوان صندوق دارا دوم از سوی دولت عرضه می‌شود، خریداران حقوقی اجازه خرید از این سهام را ندارند و خرید از این صندوق برای عموم مردم ظرف مدت ۲ هفته از آغاز زمان دقیق پذیره‌نویسی برای خرید آن زمان دارند.

مرتبط  جدیدترین قیمت گوشی موبایل امروز 1 مهر 99

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارا دوم دولتی همانند دور قبلی پذیره‌نویسی با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود و خریداران می‌توانند با مراجعه به بانک نسبت به خرید از این صندوق اقدام کنند و خرید از این صندوق نیازمند کد بورس نیست.

سرمایه‌گذاران پس از خرید صندودق دارا دوم تا یک ماه اجازه خرید و فروش ندارند، حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید از صندوق دارا دوم ۱۰۰ هزار تومان است.

صندوق سرمایه‌گذاری دارا یکم متشکل از سهام بانک‌های صادرات، ملت، تجارت، بیمه اتکایی و بیمه البرز بود، اما صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم، دارای ۲۰۰ سهم از نمادهای شبریز، شپنا، شتران و شبندر به ارزش ۲ میلیون تومان است.

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید