اولین فیلم از واکسن کرونا روسیه نخستین ویدیو از واکسنی که روسیه به عنوان «اولین واکسن ضد کرونا» در جهان معرفی کرده است

اولین فیلم از واکسن کرونا روسیه

نخستین ویدیو از واکسنی که روسیه به عنوان «اولین واکسن ضد کرونا» در جهان معرفی کرده است

جهانی بهداشت اعلام کرده درباره نحوه چگونگی کارکرد این واکسن با روسیه در ارتباط خواهد بود.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

دیروز خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: روسیه نخستین کشور جهان است که واکسن کووید – ۱۹ را ثبت کرده است.
نخستین واکسن کووید – ۱۹ روسیه به طور مشترک از سوی موسسه تحقیقاتی گامالیا و وزارت دفاع روسیه تولید و آزمایش های بالینی آن ۱۸ ژوئن آغاز شد که همه ۳۸ داوطلب آن در برابر این بیماری ایمنی یافتند.

مرتبط  ماجرای کامل وارد کردن 700 پورشه توسط یک پیرزن روستایی
واکسن کرونا روسیه ساخته شد

روسیه نخستین کشوری است که رسما اولین واکسن کرونا را به نام خود ثبت کرده است. از نظر برخی محققان اما این امر بسیار شتاب‌زده بوده و نتایج آزمایش آن هنوز مشخص نیست. پوتین فرمان داد تا این واکسن مورد استفاده همگان قرار گیرد.

برخی از ناظران گمان می‌كنند كه دلیل اعلام زودهنگام کشف این واکسن “بلندپروازانه” این بوده است که مسكو به دنبال “موفقیت تبلیغاتی” است.

پوتین تاکید کرده است که این واکسن به نحو لازم مورد ارزیابی و آزمایش‌های متعدد قرار گرفته و اثرگذاری آن در ایجاد ایمنی پایدار در مقابله با ویروس کرونا پیشاپیش اثبات شده است.
با وجود این، محققان در روسیه و دیگر نقاط دنیا نسبت به استفاده شتاب‌زده از واکسن پیش از آزمایش‌های فاز سوم و اثرات معکوس آن هشدار داده‌اند؛ مرحله‌ای که به گفته پژوهشگران، معمولا ماه‌ها طول می‌کشد و هزاران نفر در آن دخیل‌اند.

مرتبط  چرا مردم ماسک نمی زنند ؟ + فیلم
اولین عکس منتشر شده از واکسن کرونا ساخت روسیه

 

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید