ماجرای کامل دعوای قالیباف و میرسلیم چیست؟ دلیل شکایت قالیباف از میرسلیم سر چیه؟

دعوای میرسلیم و قالیباف

ماجرای کامل دعوای قالیباف و میرسلیم چیست؟

علت دعوای میرسلیم و قالیباف

برخی کانال های تلگرامی و سایت های خبری نزدیک به رئیس مجلس خبر دادند که محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از مصطفی میرسلیم شکایت کرده است. گفتنی است مصطفی میرسلیم چندی پیش ادعایی را در خصوص پرداخت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شهرداری تهران برای خارج کردن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، از دستورکار مجلس دهم را مطرح کرده بود.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

اما  ماجرا از چه قرار است؟

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و نماینده مردم تهران سید مصطفی میرسلیم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه «شما» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مشی شما در مجلس درباره مقابله با مفاسد چیست؟، اظهار داشت: نمایندگان متعهد مجلس در مقابله با فساد و به ویژه کمیسیون اصل ۹۰، با همکاری قوۀ قضائیه به طور جدی این حرکت مقدس را ادامه خواهند داد. این‌ها قدم‌هایی است که در باید در گام دوم انقلاب برداریم.

دعوای قالیباف و میرسلیم

دعوای قالیباف و میرسلیم
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برخی معتقد هستند اظهارات شما درباره رشوه ۶۵ میلیاردی باعث شکاف بین جریان اصولگرایی می‌شود؟ یا جریان رقیب سوءاستفاده می‌کند؟ نظر شما چیست؟، تصریح کرد: رشوه در اشکال گوناگون و فساد همچون موریانه ستون‌های نظام را پوک خواهد کرد و خدای ناکرده اگر عمومیت یابد، نه از اصولگرایی و نه از اصلاح طلبی حقیقی اثری باقی نخواهد ماند.

مرتبط  ماجرای بازداشت شهردار رودهن چیست ؟

میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این پرونده کسی را محکوم یا مجرم دانستید یا فقط اسناد را تحویل قوه قضاییه دادید؟، گفت: هر پرونده قبل از صدور حکم مجرمیت باید مراحلی را از نظر قضائی طی کند، که ابتدا بررسی اسناد است؛ اگر اسناد متقن و مستدل باشد به افرادی ظنین می‌شوند. پس از بازجویی از آن‌ها ممکن است آن‌ها و عده‌ای دیگر متهم شوند؛ آنگاه محاکمه صورت می‌گیرد و افرادی محکوم به جرم می‌شوند.

وی ادامه داد: در این مرحله مجرمان حق دارند درخواست تجدید نظر کنند؛ اگر در تجدید نظر رأی بدوی ابرام شد مجازات صورت می‌گیرد. تا امروز افرادی مظنون و عده‌ای هم متهم اند و بازجویی ادامه دارد و ان شاء الله حق اثبات خواهد شد. امید ما این است که گرفتار اطالۀ دادرسی نشویم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه عده‌ای گفتند چرا اگر با آقای قالیباف اختلافی بوده حاضر شدید در یک لیست قرار بگیرید و حتی برخی معتقد هستند ایشان سر لیست بودند چرا شما قبول کردید؟، گفت: آقای قالیباف در دوران مسئولیت‌های اجرائی خود خدمات ارزنده‌ای انجام داده که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود و بسیاری از مدیران شهرداری درگیر مفاسد شوند.

مرتبط  شرط بازگشت ایران به برجام + فیلم

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: البته این‌ها برای اعتبار مدیر ارشد افتخار محسوب نمی‌شود. بدانید که نه فقط برای من، که برای همۀ مردم این سؤال مطرح است که مگر در شهرداری چه خبر بوده که رد شدن طرح تحقیق و تفحص موجب ابراز تشکر ایشان از مجلس شد؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه افرادی می‌گویند دلیل بیان این موضوعات برای این است که شما در مجلس مسئولیتی نگرفتید و یا برای دیده شدن است و حالا این مباحث را مطرح می‌کنید، پاسخ شما به این ادعاها چیست؟، گفت: عهد با مردم این بود که در مجلس برای خدمت به آن‌ها از هیچ سعی و تلاشی فروگذار نکنیم و این بزرگترین و مهمترین مسئولیت است. این اقدامات خود را سعی می‌کنیم به طور سنجیده دنبال کنیم و برایمان هم مهم نیست که ملامتمان کنند یا تمجید. باید پاسخی برای وجدان بیدار مردم داشت و در ورای همۀ آن‌ها پروردگار متعال مراقب ما است.

صحبت های سخنگوی قوه قضائیه درباره ادعای رشوه ۶۵ میلیاردی میرسلیم

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید