چند روز دیگه محرم است؟ چند روز تا محرم باقی مانده است؟

چند روز دیگه محرم است؟

چند روز تا محرم باقی مانده است؟

محرم در مکتب تشیع یادآور نهضت حضرت سیدالشهدا و حماسه‌ جاودان کربلاست. این ماه، یادآور دلاورمردی‌های یاران با وفای اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، فداکاری‌های زینب کبری(سلام الله علیها)، حضرت سجاد(علیه السلام)، و همه‌ اسرای کاروان امام حسین(علیه السلام)، است. این ماه، یادآور خطبه‌ها و شعارهای آگاهی‌بخش سالار شهیدان، نطق آتشین حضرت زینب(سلام الله علیها) و خطابه‌ غرّای زین العابدین(علیه السلام)، است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

جدیدترین مداحی های محرم ۹۹

نماهنگ ماه محرم

بعد از گذشت قرنها ، نام حسین بن علی (ع) شوری وصف ناپذیر در دلها برپا می کند و آزادگان جهان را با خود همراه و همدل می سازد ، زیرا حرکت امام حسین (ع) مبتنی بر اصولی بود که در هر زمان و مکان ، مورد انسان های حقیقت جو است. در تمامی مراحل نهضت مقدس امام حسین (ع ) ، خدامحوری ، عدالت طلبی و ظلم ستیزی موج می زند. جلوه های ناب ایثار ، ایمان ، معرفت و ظهور کمالات معنوی دراین قیام ، حکایت از اندیشه ای متعالی دارد .

مرتبط  صحبت های رهبر انقلاب در مورد پذیرش قطعنامه 598 از سوی امام خمینی

در اولین روز از ماه محرم سال  ۱۴۳۹ هجری قمری قرار داریم  محرم اولین ماه از سال هجری قمری است که اعراب آن را ، حتی قبل از ظهور اسلام محترم می شمردند  و در آن ماه ، جنگ و خونریزی را حرام می دانستند. تحریم جنگ در محرم ، یکی از راه‏های پایان دادن به درگیری های طولانی اعراب  و وسیله‏ ای برای دعوت به صلح و آرامش بوده است.

درعصر جاهلیت ، این سنت به قوت خود باقی بود تا این که با ظهور اسلام ، این دین الهی نیز آن را تایید کرد وبه صورت قانونی برای همۀ مسلمانان قرار داد . اما درسال۶۱ هجری قمری ، حاکمان ستمگر و جاهل بنی امیه ، حُرمت خاندان پیامبر(ص) را درماه محرم شکستند و در سرزمین کربلا ، نوۀ گرامی  پیامبر اسلام (ص) ، حسین بن علی (ع) و فرزندان و یارانش را به شهادت رساندند.

مرتبط  فیلم کامل فرو ریختن پل عابر تالش بخاطر سیل امروز

از این تاریخ به بعد، ماه محرم با نام حسین بن علی (ع) گره خورد ویادآور رشادت وازخود گذشتگی انسان هایی شد که برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای ارزشهای دین پیامبر اسلام (ص) ، به پا خاسته بودند. در دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری، تاریخ ، شاهد واقعه ای بودکه در پشت حصارهای زمان و مکان باقی نماند و با گذشت از مرزهای جغرافیایی و تاریخی ، برای تمامی اعصار، الهام بخش و تاثیرگذار شد .

چند روز دیگه محرم است ؟

چند روز دیگه محرم است

از زمان نگارش این مطلب تا شروع ماه محرم ۹۹ تنها یک هفته زمان باقی است.

شروع محرم مصادف است با جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ هجری شمسی و [ اول محرم ۱۴۴۲ هجری قمری]

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید