فیلم خلاصه دربی امروز پرسپولیس استقلال ۲-۲ خلاصه بازی استقلال و پرسپولیس - دربی 93 سال 99 - شهریور ماه - نتیجه 2-2

فیلم خلاصه دربی امروز پرسپولیس استقلال ۲-۲

خلاصه بازی استقلال و پرسپولیس –  دربی ۹۳ سال ۹۹ – شهریور ماه – نتیجه ۲-۲

رصد امروز ،دربی با همه بازی‌ها فرق می‌کند و این داربی، حتی با همه داربی‌های دیگر هم متفاوت است.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

پرسپولیس پس از چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر که با قاطعیت به دست آمد، شرایط مناسب و البته راه دشواری برای کسب دوگانه در جام حذفی دارد، اما آنها اکنون که به مصاف استقلال رفتند، کار سختی دارند چراکه آبی‌ها در شرایط روحی مطلوبی به سر می‌برند و بعد از نایب قهرمانی در لیگ، به دنبال برد در دربی، رسیدن به فینال جام حذفی و کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها هستند تا سال پُر حاشیه خود را با یک جام به پایان رسانند.

پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر مقابل استقلال به برتری رسید، اما در دیدار برگشت به تساوی ۲ بر ۲ رسید و حالا باید دید سومین تقابل سرخابی‌ها در فصل ۹۹-۹۸ که در جام حذفی است، با چه نتیجه‌ای خاتمه پیدا می‌کند.

دفع ناقص مهدی شیری روی توپی که در هوا سرگردان بود به هروویه میلیچ رسید و او با بغل پا توپ را به مهدی قایدی رساند تا این ستاره ریزنقش آبی‌ها با عبور توپ از بین پاهای بشار رسن و شوت فنی توپ را در دقیقه ۴ بازی تبدیل به گل کند.

گل اول استقلال به پرسپولیس توسط قائدی

خلاصه دربی امروز

ارسال محمد نادری از جناح چپ زمین در محوطه جریمه به علی علیپور رسید که مهار توپ و پاس به عقب او را بشار رسن با شوت روی پای تماشایی زد تا گل تساوی تیمش را در دقیقه ۴۸به ثمر رساند.

گل برای پرسپولیس توسط بشار رسن

در دقیقه ۸۹ پاس رو به جلوی سیامک نعمتی در سمت راست زمین به کمال کامیابی‌نیا رسید که ارسال او را علی علیپور بدون مکثب و با ضربه دقیق بغل پا وارد دروازه استقلال کرد.

گل دوم پرسپولیس به استقلال توسط علیپور در دقیقه ۸۹

مرتبط  پخش سریال خانه امن قسمت اول

در وقت های اضافه (۳+۹۰ )پاس به عقب میلاد زکی‌پور و ارسال هرویه میلیچ از جناح چپ زمین را محمد دانشگر با ضربه سر چکشی زد تا گل تساوی استقلال به نام او ثبت شود و اجازه حذف تیمش را ندهد.

گل دوم استقلال  توسط دانشگر در دقیقه ۹۳

ضربات پنالتی

استقلال ۱ – پرسپولیس ۰ : دیاباته با سبک خاص خود پنالتی اول آبی‌ها را زد و برخلاف جهت رادوشوویچ توپ را به سمت چپ زد تا گلزنی کند.

استقلال ۱ – پرسپولیس ۰ : شوت زمینی نوراللهی به سمت راست دروازه را حسینی مهار کرد.

استقلال ۲ – پرسپولیس ۰ : شوت محکم وریا غفوری به مرکز دروازه در حالی که رادوشوویچ به سمت راست شیرجه رفته بود، تبدیل به گل کرد.

استقلال ۲ – پرسپولیس ۱ : امید عالیشاه برخلاف جهت حسینی که به سمت راست شیرجه زده بود، توپ را وارد دروازه کرد.

 

چرا این دربی با سایر دربی ها فرق می کند؟

۱- این نخستین دربی بدون تماشاگر تاریخ است. در مورد این که آیا بازی برگشت جام آزادگان سال ۷۳ در بندرعباس تماشاچی داشته یا نه، اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. برخی می‌گویند با احتساب مأموران نیروی انتظامی، مسئولان بومی، دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه و دوستان و اقوام‌شان مجموعا چند صد نفر آن بازی بدون گل را تماشا کردند اما داربی امشب مطلقا بدون تماشاگر است. این مسئله شاید توی ذوق تماشاچی تلویزیونی بزند اما بازیکنان بدون فشار کاذب می‌توانند «فوتبال» بازی کنند؛ چیزی که خیلی مواقع در داربی‌ها نمی‌بینیم.

۲- در بسیاری از موارد، یک نسخه عذاب‌آور برای خلاصی از شر داربی وجود دارد و آن تن دادن به تساوی است. زیاد می‌بینیم که ۲ تیم آن قدر الکی زیر توپ می‌زنند تا بازی مساوی تمام شود و هیچ‌کدام بابت باخت، زیر فشار انتقادات هواداران نروند. با توجه به درخواست‌های جسته و گریخته ۲ باشگاه برای تعویق زمان داربی، مشخص است که این بار هم سرخابی‌ها اگر می‌توانستند به یک تساوی بسنده می‌کردند اما داربی حذفی فرق دارد و حتما باید برنده داشته باشد. این مسئله، بازی امشب را متفاوت و البته بسیار جذاب می‌کند.

۳- دربی حذفی غیر از الزام به برنده‌دار بودن، ممکن است ۲ تفاوت دیگر را هم ایجاد کند؛ اول این که شاید به وقت‌های اضافه بکشد و نیم ساعت بیشتر به طول بینجامد و دوم این که شاید ضربات پنالتی برنده را مشخص کند. فقط یک لحظه حدس بزنید در بازی امشب کار به ضربات پنالتی کشیده شود؛ این هیجان غیر قابل توصیف است. در جام حذفی ایتالیا بعد از کرونا، اوقات اضافی حذف شد، اما جام حذفی ایران همچنان وقت اضافی دارد و اگر کار به آنجا برسد، آمادگی بدنی بازیکنان تیم یک محک درست و حسابی خواهد خورد.

مرتبط  رای الکترال چیست؟ توضیح تصویری

۴- خیلی کم پیش آمده که پرسپولیس و استقلال در اوج قدرت به مصاف هم بروند. معمولا یک تیم به شکل محسوسی از رقیبش بهتر بوده است. بازی امشب اما نبرد قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ است؛ آن چه جذابیت کار را دوچندان می‌کند. از هر کسی که به‌ نظرتان اهل فن است سؤال کنید تا آخرش به این نتیجه برسید که پیش‌بینی نتیجه این داربی کار بسیار دشواری است؛ نزدیک به غیر ممکن.

۵- این نخستین دربی دروازه‌بان دوم پرسپولیس است. بوژیدار رادوشوویچ بعد از ۴ سال حضور در پرسپولیس، نخستین شهرآوردش را تجربه می‌کند که خیلی اتفاق عجیب و کم‌نظیری است. از آن طرف هم شیخ دیاباته بعد از غیبت در هر دو داربی لیگی، این بار شانس بازی برابر پرسپولیس را به‌ دست آورده است. در تاریخ داربی، خارجی‌ها هنوز برای استقلال گل نزده‌اند و شیخ  شاید این طلسم را باطل کند.

۶- نخستین بار است که بازنده دربی هیچ فرصتی برای جبران نخواهد داشت. در حقیقت هر تیمی ببازد، بلافاصله فصل برایش به پایان خواهد رسید و باید خودش را آماده لیگ قهرمانان آسیا در اواخر شهریور کند اما برنده داربی به فینال جام حذفی خواهد رسید و بخت تصاحب یک جام دیگر را پیدا می‌کند. بازی نهایی روز ۱۳شهریور برگزار می‌شود.

۷- این بازی برای پرسپولیس تقریبا به اندازه ۲ جام می‌ارزد. آنها اگر استقلال را ببرند و در فینال هم پیروز شوند، هم جام حذفی را می‌گیرند و هم به واسطه دبل قهرمانی، بدون انجام مسابقه کاپ قهرمانی سوپرجام را دریافت خواهند کرد. طبیعتا استقلال هم با پیروزی در این بازی می‌تواند جام اول را کاملا از کف پرسپولیس بیرون بکشد و با بردن فینال، یک داربی دیگر را برای سوپرجام رزرو کند. پس می‌بینید که این داربی، واقعا فرق می‌کند.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید