فیلم بزرگترین انفجار بمب اتمی دنیا ویدئو انفجار بمب به‌کار رفته موسوم به« ملکه بمب‌ها»

فیلم بزرگترین انفجار بمب اتمی دنیا

بمب به‌کار رفته موسوم به« ملکه بمب‌ها» سه هزاربار قوی تر از بمب هیروشیما

رصد امروز ، روسیه برای نخستین‌بار فیلم بزرگترین انفجار هسته‌ای را‌ منتشر کرد. این بزرگترین انفجاری است که توسط بشر انجام شده است. بمب به‌کار رفته موسوم به« ملکه بمب‌ها» سه هزاربار از بمب اتمی بکار رفته در هیروشیما قویتر است.

بمباران هیروشیما در تاریخ دوشنبه، ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه روز ۶ اوت ۱۹۴۵ به وقت محلی در شهر هیروشیما انجام گرفت.

بمب اتمی اول به نام پسر کوچک توسط یک هواپیمای بمب افکن به نام انولا گی روی هیروشیما انداخته شد. برای تأثیر تخریبی بیشتر، بمب به نحوی تنظیم شده بود که ۵۷۶ متر بالای سطح زمین منفجر شود. انرژی تولید شده توسط این بمب برابر بود با انرژی حاصل از ۱۶ هزار تن تی‌ان‌تی.فعل و انفعالات اتمی در مرکز این بمب باعث گرمایی حدود چندین میلیون درجه سانتیگراد شد. این گرمای عظیم هر چیزی را تا شعاع یک و نیم کیلومتری مرکز اصابت بمب به‌طور کلی ذوب کرد. مردمی که از دور دست انفجار «پسر کوچک» را در آسمان هیروشیما مشاهده کردند می‌گفتند که خورشید دیگری را در آسمان دیده‌اند.

مرتبط  ماجرای طلاق و خیانت همسر نفیسه روشن + فیلم

دو سوم ساختمان‌های هیروشیما از جمله کارخانه‌های فولادسازی و صنعتی چون میتسوبیشی در اثر این بمباران نابود شدند. تنها چیزی که از شهر باقی‌ماند ساختمان تالار ترویج صنعتی استانی هیروشیما بود که انفجار، بالای گنبد این بنا رخ می‌دهد و به خاطر قرار گرفتن در کانون مرکزی انفجار، کاملاً ویران نشد.

بزرگترین انفجار بمب اتمی

بزرگترین انفجار بمب اتمی

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید