پیش بینی سود دهی دارا دوم + فیلم سود دهی دارا دوم بیشتر است یا دارا یکم ؟

پیش بینی سود دهی دارا دوم + فیلم

پیش‌بینی یک کارشناس از بازدهی صندوق پالایشی یکم

رصد امروز ،تحلیلگر بازار ، فردین آقا بزرگی ،سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی» گفت: اصلاحات قیمتی در بازار سرمایه ادامه خواهد داشت، البته این به معنای ریزش‌های طولانی مدت نیست. مردم از دارا دوم استقبال خواهند کرد. سود دارا دوم کمتر از دارا یکم خواهد بود. تا پایان سال بازاری با رشد ملایم خواهیم داشت.

ادامه مطلب/فیلم پایین تر از تبلیغات

جزئیات کامل پذیره نویسی دارا دوم 

ثبت‌نام در پذیره‌نویسی دارا دوم از چهارشنبه اخیر آغاز شده و تا ۱۹ شهریور ماه تا سقف پنج میلیون تومان ادامه دارد.

طبق آخرین اخبار، داوود رزاقی، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۱۹ شهریور ماه ادامه دارد، گفته است: سهام ۴ پالایشگاه معتبر و بزرگ کشور یعنی پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز هرکدام ۱۵ درصد، جزو دارایی‌های این صندوق منظور شده است.

مرتبط  قیمت طلا و سکه و دلار امروز ۲ آذر ۹۹

وی ادامه داد: مصوبه هیات وزیران سقف پذیره‌نویسی دو صندوق را به صورت همزمان ۵ میلیون تومان تعیین کرده است یعنی اگر کسی دارا یکم را خریده باشد رقمی که می‌تواند این صندوق را بخرد جمعا ۵ میلیون تومان است به عبارت دیگر اگر دارا یکم را ۲ میلیون تومان خریده باشد این صندوق را ۳ میلیون تومان، اگر دارا یکم را ۱ میلیون تومان خریده باشد، این صندوق را ۴ میلیون تومان و اگر دارا یکم را نخریده باشد، این صندوق را ۵ میلیون تومان می‌تواند بخرد.

رزاقی درباره محدودیت سنی این صندوق گفت: هر شخص حقیقی ایرانی که دارای کد ملی است می‌تواند این صندوق را بخرد و محدودیت سنی در آن قرار ندارد بنابراین کسانی که کدملی ندارند، ایرانی نیستد و همچنین شرکت‌های حقوقی نمی‌توانند این صندوق را بخرند.

وی افزود: افرادی که کد بورسی ندارند برای خرید نیاز به ثبت‌نام در سجام ندارند اما چون معامله این صندوق در سازمان بورس اوراق بهادار انجام می‌شود برای معامله آن باید برای گرفتن کد بورسی اقدام کنند.

مرتبط  قیمت طلا و سکه و دلار امروز ۳ آذر ۹۹

آغاز خرید دارا دوم در حالی آغاز شده که پیش از این متقاضیان خرید دارا یکم سود قابل توجهی را در خرید خود داشته‌اند و حال برخی منتتظر بازدهی قابل توجه در دارا دوم هستند.

این صندوق که با نام «دارادوم» مشهور شده بود، در هفته اخیر به یک‌باره با نام «پالایشی یکم» به ثبت رسید. در سبد این صندوق، سهام ۴ شرکت پالایشگاهی شامل نفت تهران، نفت اصفهان، نفت تبریز و نفت بندرعباس وجود دارد.

بر این اساس ۸۰ درصد قیمت پایانی روز سه‌شنبه ۴ شهریور ماه به‌عنوان مبنای قیمت‌ اصلی در نظر گرفته می‌شود که در بازه زمانی ۲ هفته‌ای برای انجام پذیره‌نویسی بدون تغییر می‌ماند. به این معنی که در این مدت نوسانات بازار در جهت مثبت و منفی تاثیری در قیمت نخواهد داشت.

میزان سود دهی دارا دوم
میزان سود دهی دارا دوم

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید