آیا روسیه بین ایران و آمریکا میانجیگری می کند؟ ماجرای پیشنهاد روسیه برای میانجیگری بین ایران و روسیه

آیا روسیه بین ایران و آمریکا میانجیگری می کند؟

ماجرای پیشنهاد روسیه برای میانجیگری بین ایران و روسیه

رصد امروز ، روسیه امروز اعلام کرد که  طرف‌های برجام به اتفاق آرا تلاش آمریکا برای بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را رد کردند.

روسیه اعلام کرد در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین، طرف‌های این توافق هسته‌ای به اتفاق آرا تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را رد کرده‌اند.

همچنین سرگئی لاوروف روز سه شنبه در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه روابط بین الملل مسکو (مگیمو) وابسته به وزارت امور خارجه روسیه که از شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ پخش می شد، این مطلب را بیان کرد.

میانجیگری روسیه بین ایران و آمریکا
میانجیگری روسیه بین ایران و آمریکا

لاوروف اظهار داشت:ما همینک آماده ایم از گفت وگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا برای ایجاد شرایط گفت وگو کنیم و این در صورتی است که دو طرف علاقه مند باشند. همواره بهتر است که ایرادهای خود را مستقیم گفت و جواب ها را مستقیم دریافت کرد. 

مرتبط  سردترین جای دنیا کجاست ؟

وی گفت: آمریکا زمانی که از برجام خارج شد فقط نگفتند که تحریم های یکجانبه در مورد ایران را دوباره وضع می کنند بلکه بقیه کشورها را از تجارت با ایران منع کردند.

وی ادامه داد: حتی مواردی وجود دارد که برخی متحدان آمریکا با حقارت از آن کشور خواستند تا از این ممنوعیت مستثنی شوند تا بتوانند به رغم محدودیت های فراملی آمریکا با ایران تجارت کنند.

  لاوروف افزود: من معتقدم که ۱۰ سال پیش چنین چیزی را حتی تصور هم نمی شد کرد. 

وزیر خارجه روسیه گفت: آمریکا در زمان حاضر می خواهد از ابزار حقوقی بسیار پیچیده که در برجام پیش بینی شده و در شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است برای اعمال دوباره تحریم های جمعی استفاده کند.

مرتبط  سردترین جای دنیا کجاست ؟

وی خاطرنشان کرد: برغم وجود این مکانیسم که در گذشته برای اعمال دوباره تحریم های سازمان ملل پیش بینی شده بود اولا این مکانیسم برای موقعی تعیین شده بود که ایران به تعهدات خود عمل نمی کرد.

وی ادامه داد: ثانیا اینکه ایالات متحده آمریکا با انصراف از تعهدات خود از تمام حقوق در مساله ایران محروم شدند. آنگونه که آمریکا رفتار می کند و از دیگران می خواهد از این کشور نه فقط در مساله ایران بلکه در وضعیت ونزوئلا پیروی کند ما البته می دانیم که نماد حزب جمهوریخواه فیل است اما جهان فروشگاه برای عرضه ظروف نیست.

نظر دهید :

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید